Final Akademi Okulları’ndan Kahramanmaraş gezisi

 Özel Elbistan Final Akademi Okulları tarafından Kahramanmaraş’a kültür, sanat ve tarih gezisi düzenledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Özel Elbistan Final Akademi Okulları Ortaokul Müdürü Mehmet Çiflikli  tarafından organize edilen gezide öğrenciler; Kahramanmaraş Uluslararası 8. Kitap ve Kültür Fuarı, Yedi Güzel Adam Müzesi ve Abdulhamithan Camii’ni ziyaret ettikten sonra doğa harikası Döngel Mağaralarını gezdiler.

Kahramanmaraş gezisi ile ilgili değerlendirmede bulunan Final Akademi Okulları Ortaokul Müdürü Mehmet Çiflikli, “Kahramanmaraş Uluslararası 8. Kitap ve Kültür Fuarı ziyareti ile başlayan gezimizde öğrencilerimiz; kitap okuma, kitaplarla iç içe olma, evinde kendine ait bir kütüphane oluşturma bilinci ve kitap okuma zevkini kazandırma amacıyla ünlü yazarlarla bir araya geldi, Öğrencilerimiz burada merak ettikleri kitapları inceleme fırsatı buldu, çeşitli türlerde kitaplarla tanıştılar. Hem eğlendik hem de birçok farklı kaynağı bir arada görmenin mutluluğunu yaşadık.

         Kitap fuarı gezimizin ardından öğrencilerimiz Yedi Güzel Adam Müzesi’ni ziyaret ederek ilimizin şairleri ve yazarlarını yakından tanıyıp onlar hakkında bilgi sahibi oldu. Kahramanmaraş gezimizin bir sonraki durağı ise tarihi Abdulhamithan Camii olmuştur. Öğrencilerimiz Kahramanmaraş gezimizin son durağı olan doğa harikası Döngel Mağaraları gezerek doğayla iç içe bir gün geçirme fırsatı buldular” dedi.

Okul kurucu müdürü Hasan Korkmaz ise “Öğrencilerimiz adına çok keyifli ve bir o kadar da verimli bir gezi oldu. Katılımlarından dolayı sevgili öğrencilerimize, katkılarından dolayı değerli öğretmenimize teşekkür ederim” dedi.

 

27 Eki 2022 - 16:27 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel