Esentepe ve Bahçelievler Mahallelerine doğal gaz arzı sağlandı

Esentepe ve Bahçelievler Mahallelerinde doğal gaz çalışmaların sonra yaklaşmasının ardından yaklaşık 3 bin 600 haneye doğal gaz arzı sağlandı.

Esentepe ve Bahçelievler Mahallelerine doğal gaz arzı sağlandı
Esentepe ve Bahçelievler Mahallelerine doğal gaz arzı sağlandı
Haber albümü için resme tıklayın

İki mahalleye doğal gaz arzının sağlanması dolayısıyla düzenlenen törene Armadaş Afşin- Elbistan Şube Müdürü Cihangir Turan, Esentepe Mahalle Muhtarı İdris Şafak, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Turgut Arslan ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Armadaş Afşin-Elbistan Şube Müdürü Cihangir Turan, “Bahçelievler ve Esentepe Mahallelerimizde doğal gaz arzını büyük oranda sağlamış vaziyetteyiz. Bahçelievler Mahallesinin hemen hemen tamamı yüzde 95’lik kısmı bitti. Esentepe Mahallesinde de yüzde 75-80 oranına ulaştı. Bugün itibari ile gaz arzını sağladık. İnşallah Pazartesi ve Salı günleri bizim sistemsel aktarımlarımızı yaptığımızda aboneliği açacağız. Ondan sonraki süreçte de aboneliğini yapıp, sözleşmesini yapan, sonraki periyotta gazını açtığımız vatandaşlar bu iki mahallemizde de kullanacaklar. Her iki mahallemize de hayırlı olsun diyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra alt yapısını yaptığımız diğer mahallerimizde hızla gaz vermeye devam edeceğiz” dedi.

Vatandaşlara doğalgaz kullanımı konusunda uyarılarda bulunan Turan, “Doğalgaz gerçekten konforlu ve çok güvenli bir yakıt sistemi. Ama bunu hakikaten bilinçli kullanmamız gerekiyor. Bölgemizde kış şartları çok yoğun geçtiği için işlemlerimizi yetkili firmalara yaptırmak zorundayız. Buna dikkat etmelerini istiyorum. Tüm hemşerilerimizden kombi bacalarını mutlaka kontrol etmelerini istiyorum. İstenmeyen karbon monoksit zehirlenmelerinin önüne geçelim. Bu konu da özellikler hassas olunmasını istiyorum. Evlerimizde menfezlerimizi soğuk geliyor diye asla kapatmayalım. Menfezle bizim can damarımız. Bu iki noktaya dikkat çekmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Esentepe Mahalle Muhtarı İdris Şafak ve Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Turgut Arslan doğalgaz çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Armadaş Afşin-Elbistan Şube Müdürü Cihangir Turan, Esentepe Mahalle Muhtarı İdris Şafak, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Turgut Arslan temsili olarak doğal gaz vanasını açtılar.

Vatandaşlar da bu kış evlerinde doğalgaz kullanacakları için mutlu olduklarını belirterek çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

27 Eki 2022 - 16:22 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel