‘Elbistan Radyo BİLSEM’ yayın hayatını sürdürüyor

Elbistan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) bünyesinde internet tabanlı olarak kurulan ‘Elbistan Radyo BİLSEM’ yayın hayatına devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Radyo BİLSEM, bir yandan çocukların gelişimine katkı sunarken diğer yandan da eğitici içeriklerle de dinleyicilerine katkı sunuyor.

Elbistan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Mehmet Turaç, “Elbistan Radyo BİLSEM’in’, 2020 'de kurulan internet tabanlı bir okul radyosu olduğunu söyledi.

‘Amacımız, okul bünyesinde öğrencilerimize "radyoculuğu" yaşatabilmek’ diyen Turaç, “Gelişen teknolojik imkanlarla, ilgili öğrencilerimize radyo yayını yaptırabilmek. Öğrencilerimize radyonun bir iletişim aracı olarak toplum üzerindeki etkisini fark ettirebilmek. Elbistan Radyo BİLSEM; eğitime yön veren konuklar, öğretmenler, öğrencilerin hazırladıkları sunumlar, velilerle programların yer aldığı bir projedir. Program içeriklerinin hazırlanmasında aktif rol oynayan öğretmen ve öğrencilerimiz, seslerini online web sitemiz üzerinden duyurma ve radyoculuğun teknik bilgilerini öğrenme fırsatı yakalamaktadırlar.

Hayatımızın her anında bizimle var olabilen radyo, her daim güncelliğini korumuş en önemli kitle iletişim araçlarındandır. Elbistan Radyo BİLSEM ile öğrencilerimize hoşça vakit geçirebilecekleri, kendilerini özgür, keyifli ve heyecanlı hissedebilecekleri bir ortam sunmaktayız” ifadelerini kullandı.

24 Eki 2022 - 16:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel