Başkan Bulut’tan çiftçilere üyelik kaydı hatırlatması  

Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) destek ödemeleri başvurularında çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları için açıklamada bulundu.

Başkan Bulut, desteklemelerden ve tarım sigortalarından yararlanmak isteyen çiftçilerin, odaya başvurarak kayıtlarını güncel ve aktif hale getirmeleri gerektiğini söyledi.

ÇKS başvurularının e- Devlet üzerinden alındığını anımsatan Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, “Bununla birlikte çiftçilerimiz eğer bağlı olduğu odaya başvurup çiftçiliğe devam ettiğini beyan etmez ve bilgilerini güncellemezse pasif duruma düşecektir” dedi.

Üreticilerin, ziraat odasındaki üyeliklerinin güncel olması gerektiğini vurgulayan Başkan Bulut, “2023 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) mazot ve gübre destekleme başvuruları 1 Ekim tarihi itibariyle başladı ve 31 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek. Yeni yayımlanan ÇKS yönetmeliğince e- devlet üzerinden başvurular alınmaktadır. Başvuru esnasında “Ziraat odasına kayıtlı aktif üyeyim” seçeneği işaretlenmektedir.

Çiftçilerimizin e-Devlet üzerinden ve fiziki olarak başvuru esnasında ÇKS kayıtlarında ziraat odasına aktif kayıtlı olduğuna dair beyan istemektedir. Aktifliğinizin devam etmesi için her yıl ziraat odamıza gelerek oda kaydınızı güncellemeniz gerekmektedir. Pasif konuma düşenler destekleme alamayacaktır. Odamızdaki kayıtlarını güncelleme yapmayan üyeler pasife çekilerek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne liste halinde bildirilecektir. Üreticilerimizin ziraat odalarındaki üyelikleri güncel ve aktif olacaktır. Ziraat odası üyelikleri güncel ve aktif olmayan üreticilerimizin yaşayacağı sıkıntılar, yeniden düzenlenen ve resmi gazetede de yayınlanan tebliğde belirtilmiştir” şeklinde konuştu.

‘Destekleme mevzuatına göre ziraat odasına kaydı olmayan ve üyeliği aktif olmayan çiftçilere destekleme ödemesi yapılamaz’ uyarısında bulunan Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, “Çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları için her yıl ziraat odalarına gelip, üyeliklerini güncel ve aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Aksi bir durumda üye olmayan ve üyeliği aktif olmayan başvuru sahipleri 5 yıl süre ile hiçbir tarım desteğinden yararlanamaz. ÇKS başvurularını e-Devlet üzerinden ve fiziki olarak başvuru yapan üyelerimizin de başvuru yaparken odamıza gelerek ziraat odası kaydını güncellemesi ve aktif / pasif durumlarını kontrol ettirmeleri gerekmektedir.

Desteklemelerden faydalanabilmeniz ve mağdur olmamanız için 2023 yılı ÇKS dosyalarını yaptıran ve yaptıracak olan tüm çiftçilerimizin 31 Aralık 2022 öncesi odamıza gelerek bilgilerinizi ve üyelik kaydınızı güncelleyiniz” şeklinde bilgi verdi.

Başkan Bulut, son olarak, “Tarım Bağ-Kur’u ziraat odasına kayıtlı olan ve yıllık üyeliklerini güncellemeyenler/aktif hale getirmeyenlerin kayıt durumları pasif olacak, SGK'ya otomatik olarak bildirileceğinden Bağ-Kur sigortaları duracak ve problem yaşayacaklardır. Bu nedenle Tarım Bağ-Kur’lu üyelerimizin ziraat odasına yılda bir kez aralık ayı sonuna kadar gelip kayıtlarını güncel/aktif hale getirmeleri gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

22 Eki 2022 - 17:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelSATILIK BAĞYERİ ve TARLA

SATILIK BAĞYERİ ve TARLAEkinözü (köy önününde mevkiinde) 727 Ada, 2500 M2.lik Bağyeri ve Yaylakiye mevkiinde 727 ada, 144 parselde, 8135 M2. Lik Tarla...

0 544 217 36 96

Oyun ablası

Kızım için oyun ablası ariyoruz.Haftanin 5 günü yarım gün eve gelecek.Saat 13.30 ile 18.00 arasi.Iletişim 0506 903 57 70

ÖZGÜR BÖKE

kombi servisimizde çalışacak bayan eleman aranıyor

kombi servisimizde ofiste çalışacak bayan eleman aranıyor

0(344) 413 96 90 OSMAN YÜCEL VİESSMANN SERVİSİ

SATILIK HİSSE

Çiçek Mah. Örmeyol Mevkindeki 894 Parseldeki 5250m2 Hissemin Tamamını Satmak İstiyorum.İletişim

0505 866 66 95 - 0505 389 79 12 Zübeyir Çoban

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere TECRÜBELİ akaryakıt satış elemanı aranmaktadır. CUMHURİYET MAH.ÇİÇEK KAVŞAĞI OPET

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

KİRALIK DAİRE

Kızılcaoba Mah. Ketizmen Yolunda Safa Sitesinde 4+1 Kombili Dairem Kiralıktır.

0 505 792 44 59

Sanayide Kiralık İşyeri

Sanayi Sitesinde 105 m2 kiralık işyeri. Detaylı bilgi için arayınız.

0(536) 777 78 57 AHMET ÇOLAK

GÜRBÜZ İŞ MERKEZİNDE SATILIK OFİS

Öğretmen evi karşısında Gürbüz işmerkezinde eşyalı olarak satılık ofis 90 m2

SÜLEYMAN BEY

Kantinde Çalışacak Bayan Eleman

Elbistan ortaokulu Kantininde çalışacak genç dinamik bayan eleman alınacaktır.

DERYA GÖKDUMAN

KİRALIK DAİRELER

Kızılcaoba Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi CivarıBirinci kat 2+1 Doğalgazlı, Çift Balkonlu 1800 TL Dairemiz Kiralıktır.EYLÜL 1'DEN İTİBA...

0534 013 42 46