Çuvallarda bekletilen elmaların kokusu vatandaşı bezdirdi

Ekinözü’nde, bahçelerden toplandıktan sonra ‘kuzu yemi’ olarak sınıflandırılan çürük elma çuvallarından yayılan kötü koku vatandaşları bezdirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

Bahçelerden toplanan ve ‘kuzu yemi’ şeklinde adlandırılan elmalar, çuvallanarak il dışına gönderiliyor. Çoğunluğu çürük olan bu elmalar, Ekinözü ilçesinde şehir merkezinde yığınlar halinde bekleyen elmalardan yayılan kötü koku ve oluşturdukları görüntü, vatandaşları rahatsız ediyor. Vatandaşlar, taziye evi başta olmak üzere insanların yoğun olarak kullandığı alandaki elma çuvallarının başka bir bölgede istiflenmesi gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Kötü kokudan dolayı çok rahatsız olduklarını dile getiren vatandaşlar, “Bu elmalar güneşin altında günlerce bekliyor. Kamyon ya da tırlarla il dışındaki fabrikalara gönderiyorlar. Meyve suyu ya da yem için kullanılıyor diye biliyoruz. Çoğunluğu çürük ya da kurtlu olduğu için sofralık olarak satılmıyor zaten. Bu elmalar bekledikçe yaydıkları koku dayanılmaz oluyor. Sinekler de cabası zaten. Hiç hoş bir görüntü değil. İnsanlar buranın yakınından bile geçemiyor. Şehrin dışında daha uygun bir yerde bekletilmesini istiyoruz” şeklinde konuştular.

 

18 Eki 2022 - 09:21 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel