Kocaeli Barosu’na Elbistanlı başkan

2 adayın yarıştığı Kocaeli Baro Başkanlığı seçimlerini Elbistanlı avukat Mehmet Gül kazandı.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Barosu’na bağlı avukatlar baro başkanını seçmek için sandık başına gitti. Mevcut başkan Bahar Gültekin Candemir’in aday olmadığı seçimlerde Elbistanlı avukat Mehmet Gül ile Aysun Torun baro başkanlığı için yarıştı. Kocaeli Adliyesi’nde gerçekleştirilen ve 2 bin 706 avukatın oy kullanma hakkı olduğu kongrede 1824 avukat oy kullandı. Mehmet Gül, 1068 oy alarak yeni baro başkanı oldu. Aysun Torun 545 oyda kalırken, 211 oy geçersiz sayıldı.

Kocaeli Barosu yeni başkanı seçilen Elbistanlı avukat Mehmet Gül, “Bu seçim demokrasi süreciydi. Çok adaylı bir seçim oldu. Herhangi bir sorun yaşamadan demokratik bir seçim süreci geçirdik. Bu günden sonraki süreç daha zorlu olacak. Seçilen arkadaşlarımız kim olursa olsun birlikte çalışacağız. Tüm özverimiz ile baromuzu daha iyi noktalara getirmek için çalışacağız” şeklinde konuştu. 

Mehmet Gül kimdir?

 

Kocaeli Baro Başkanlığı’na seçilen Mehmet Gül, 1980 yılında Elbistan’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elbistan’da tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. 2004 yılından beri Kocaeli Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapan Gül, baronun çeşitli komisyon ve merkezilerinde üye olarak görev aldı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

17 Eki 2022 - 10:22 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel