Başkan Özgen’den genel kongre açıklaması

Milli Yol Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, partisinin Ankara’da yapılacak genel kongresine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Partili partisiz tüm Elbistanlıları kongreye davet eden Özgen, “Zümrüdüanka kuşu gibi Ankara’da küllerimizden doğuyoruz” dedi.

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ergenekon’dan çıkışla başlayan yürüyüşümüz Orta Asya steplerinden kadim Anadolu’ya kadar sürmüştür. Bu kutlu yürüyüşte adımız Atilla olmuş, Alparslan olmuş, Kürşad’la Çin sarayını basmışız. Osman Batur’la baş kaldırmışız setler yaptırmışız. Viyana kapılarına dayanan Kanuni’ler, denizlerde Hayrettin olmuşuz. Kafkaslarda Enver Paşa, Halil Paşa, Şeyh Şamil, Hacı Murat’lar olmuşuz. Anadolu’yu istilaya gelen emperyalist güçlere karşı mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal’le baş kaldırmışız. Bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin peşini bırakmayan emperyal güçler ve onların beşinci kolları birliğimizi ve dirliğimizi bozmak istiyor. 1952’de Amerika’ya özgürlüğümüzü satanlar, 1980’de bağımsız Türkiye hayaliyle yaşayan ve mücadele veren yurtseverleri, Ülkücü gençliği ezdiklerini sandılar. İşkenceler ve darağaçları ile bizleri vatanı sevmekten yıldıramadılar. 20 yıldır da ülkeyi idare edenler oportünist politikalarıyla bizi yok edeceklerini sanıyorlarsa büyük yanılgıdadırlar.”

30 Ekim’de gerçekleştirecekleri büyük kongrenin Kızılelma’ya kutlu yürüyüş olacağının altını çizen Mili Yol Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, “Milli Yol, bir sevdadır. Turan yolunda Kızılelma’ya bu kutlu yürüyüşümüz devam ediyor. 30 Ekim’de Ankara’da Zümrüdüanka kuşu gibi küllerimizden doğuyoruz. Bayrağımızı tanıyan herkesi toyumuza bekliyoruz. İslam’a ve Türk milletine hizmetten hiçbir güç bizi alıkoyamayacaktır. Allah’a teslim olmuş bir neslin ümidiyiz. Bir olacağız, var olacağız. Bu yetimler hareketi Allah’ın izniyle menzile varacaktır” ifadelerini kullandı.

15 Eki 2022 - 17:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel