Hanımeli Spot yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor

İkinci el mobilya, büro malzemesi, beyaz eşya ve ev aletlerinin satışının yapıldığı Hanımeli Spot Eşya Mağazası, yeni yerinde müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Spot eşya sektöründe 3 yıldır Elbistan’da hizmet verdiklerini belirten Hanımeli Spot Mağazası işletme sahibi Nurcan Yılmaz, işyerlerini Köprübaşı Mahallesi Gariplik Caddesi Gazipaşa İlkokul yanına taşıdıklarını söyledi.

"Gerek sosyal medya üzerinden gerekse de telefonla ulaştıkları vatandaşların evlerindeki ya da işyerlerinde kullanmadıkları ya da değiştirmek istedikleri eşyaları alıp temizliğini ve tamiratını yaptıktan sonra müşterilerine satan Nurcan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Bu işyerini açarken en büyük avantajımız bölgemizde bu işi yapan ilk kadın olmamız oldu. Evlerindeki eşyaları yenilemek isteyen kadınlar, bizlerle daha kolay iletişim kurabiliyor. Telefonla ya da sosyal medya üzerinden iletişime geçen vatandaşlarımızın evine ya da işyerine giderek ürünlerine bakıyoruz. Fiyatta da anlaşırsak alıyoruz. Sadece Elbistan değil çevre ilçelerden de ürün alıyoruz.”

Elbistan’da spot eşya sektöründe işyeri açan ilk kadın olduğunu ifade eden Yılmaz, “Bu işe başladığımızda; çevremizdekiler ‘çok zorlanırsınız, bu iş kadınlara göre değil’ deseler de biz işimizi severek yapıyoruz. İnsan işini sevince her tür zorluğa katlanıyor” ifadelerini kullandı.

Ekonomik şartların vatandaşı ikinci ele yönelttiğini belirten Nurcan Yılmaz, sıfır ayarında ikinci el ürünlerle kaliteli hizmet verdiklerini belirterek, “Genelde oturma gruplarını değiştiren müşteri kitlemiz var. Ama beyaz eşya, ev aletleri ve diğer ürünleri de satmak isteyenler oluyor. Bu ürünleri aldıktan sonra depomuzda temizliğini ve tamiratını yapıyoruz. Fiyatlardaki yükseliş insanları ikinci ele yönlendiriyor. Aynı ürünün mağaza satış fiyatı ile bizdeki fiyatı yüzde 50 daha ucuza geliyor. Aslında bir başkasının evinde istemediği eşya, başka bir vatandaşın ihtiyacını karşılamış oluyor. Bu iş için ekibimiz var. Mobilya ustamız, sattığımız eşyaların kurulumunu yapıyor. Nakliye işlerini de kendi bünyemizde yapıyoruz. Ayrıca mağazamızda kampanyalı sıfır eşya satışımız da mevcuttur” dedi.

Hanımeli Spot Eşya Mağazası işletmecisi Nurcan Yılmaz, Hilal mekan yatak bayiliği ve Domiond yatakları bölge bayiliğini aldıklarını da belirterek toptan ve perakende satış yaptıklarını da ifade etti.

15 Eki 2022 - 17:28 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel