Başkan Güngör’den otogar ve cami açıklaması

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Elbistan'ımızda Kıral Camii’nin külliye olarak dönüşümü ve otogarın iyileştirilmesi noktasında iki yeni projemiz var. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Ahde vefa duygusunun önemine değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör “Bizim doğduğumuz ve doyduğumuz topraklara vefa borcumuz var. Nereye gidersek gidelim insan aidiyetini unutmuyor, unutmamalıdır. Gençlerimize de özellikle ifade ediyorum, bu aidiyetleri her zaman yaşatsınlar. Türkiye'de de hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimiz devrim niteliğinde birçok işe imza attı, eserler kazandırdı. Şöyle üç buçuk yıllık perspektiften geriye doğru baktığımızda bizler de şükürler olsun yaklaşık 3,5 milyar TL’lik yatırımı şehrimize kazandırmışız” cümlelerini kullandı.

Konuşmasının devamında ilçedeki yatırımlara ilişkin bilgi aktaran Başkan Güngör, “ Elbistan'ımızda da birkaç başlıkta önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Elbistan'ımızda bir de Kıral Camii projemiz var. Bu güzel ilçemize yakışır müftülüğümüzü de içerisine alan, taziye salonları ve çok amaçlı salonları da olan bir külliye inşallah kazandırmış olacağız. Özellikle ilçemizdeki terminal alanının geliştirilmesi, yeni terminal alanının oluşturulması için Elbistan Belediyemizle bir çalışma yürütüyoruz. Projemizin detayları da inşallah önümüzdeki günlerde netleşmiş olacak. Bunun da müjdesini vereyim” şeklinde noktaladı.

12 Eki 2022 - 17:03 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel