Şüphe üzerine durdurulan araçtan aranan hükümlü ile uyuşturucu çıktı

Afşin ilçesinde şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde uyuşturucu madde ele geçirilmesi olayı ile ilgili gözaltına alınan 5 şüpheliden 1’inin 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı.

Büyütmek için resme tıklayın

Afşin İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevi trafik polisleri, Afşinbey Caddesi üzerinde rutin kontrolleri esnasında şüphe üzerine bir otomobili durdurdu. Yapılan kontrollerde sürücünün ehliyetsiz olduğu belirlendi. Araçta ve içindeki şahısların üzerinde yapılan aramada narkotik madde ele geçirildi.  5 şüpheli, gözaltına alınarak işlemleri için emniyete götürüldü. Cumhuriyet savcısından alınan karar doğrultusunda araçta detaylı arama yapıldı. En son aramada da metamfetamin ve esrar maddeleri ele geçirildi.

Emniyette yapılan işlemlerde gözaltına alınan şüphelilerden A.O.C.’nin 14 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu belirlendi. Hükümlü, emniyetteki işlemlerinin ardından Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi. Diğer 4 şüpheli hakkında da uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından adli işlem yapılacağı belirtildi.

Afşin İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadelede kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceği vurgulandı.

 

12 Eki 2022 - 12:10 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel