Öztunç’tan su zammı ve sayaç değişimi ücretine sert tepki  

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, KASKİ’nin içme suyuna yaptığı zammı ve sayaç değişimi ücreti talep etmesine sert tepki gösterdi.

Büyütmek için resme tıklayın

TBMM’de söz alan Öztunç, İçme suyuna yüzde 100’ün üzerinde zam yapan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın bilgisi ve isteği olmadan sayaçları değiştiriyor. Vatandaşın cebindeki üç beş kuruşa göz dikmişler” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde içme suyunda yüzde 50 indirim yapılması için AK Partili meclis üyelerinin önerge verdiğini belirten Öztunç, “Ankara’da suya indirim isteyen AKP, Kahramanmaraş’ta suya zam üstüne zam yapıyor” şeklinde konuştu.

Öztunç, TBMM sıralarından yaptığı konuşmada; zamların vatandaşın belini büktüğünü vurgulayarak, şunları söyledi:

“AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraşlıya zulmediyor. AK Parti Ankara’da su fiyatlarının yarı yarıya indirilmesi için önerge veriyor. AK Partili Meclis üyeleri oy veriyorlar, önerge veriyorlar ama aynı AK Parti'nin meclis üyeleri, belediyesi Kahramanmaraş’ta suya zam yaptırıyor. Yüzde 100’ün üzerinde Kahramanmaraş’ta suya zam yapılmıştır. Bu yetmiyormuş gibi bir de vatandaşın bilgisi, isteği, rızası olmadan su sayaçları değiştiriliyor. Millet zaten enflasyonun altında inim inim inliyor, AK Partili Kahramanmaraş Belediyesi bir de vatandaşın cebindeki üç beş kuruşa göz dikmiş. Su sayaçlarını değiştirerek milletin cebindeki parayı resmen çalıyor. Kınıyorum AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini ve başkanını.”
 

12 Eki 2022 - 11:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel