‘Cumhuriyetin 100.yılında 100 bin kitap’ kampanyası başlatıldı

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, okul kütüphanelerindeki kitap sayısını artırmak amacıyla ‘Cumhuriyetimizin 100.yılında okullarımızda 100 bin kitap’ kampanyası başlattıklarını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Çetin, kentteki tüm okul kütüphanelerindeki kitap sayısını neredeyse 2 katına çıkaracak bu adımın, öğrencileri daha çok kitapla buluşturmak ve okuma kültürünü yaygınlaştırmak olduğunu dile getirdi.

Okul kütüphanelerinin içerik olarak zenginleştirilmesi amacıyla İğde Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde kolları sıvadıklarını belirten Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, kampanyadaki hedefin 100 bin kitaba ulaşmak olduğunu ifade etti.

‘Cumhuriyetimizin 100.yılında 100 bin kitap’ kampanyasında hem yeni kurulan kütüphanelere kitap temin edileceğini hem de var olan kütüphanelerin zenginleştirileceğini anlatan Çetin, bu süreçte toplumun tamamından destek beklediklerini söyledi.

Bu kampanya sayesinde 100 bin kitap hedefine kısa sürede ulaşacaklarına olan inancını vurgulayan Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Herkesi bu kampanyaya en az bir kitapla katılmaya davet ediyorum” dedi.

Çetin, şöyle devam etti:

“Kitap okumanın öğrencilerimizi her yönden geliştiren bir alışkanlık olmasından hareketle okullarımızın kütüphanelerini zenginleştirmek için bir ışık yaktık. Okul kütüphanelerini zenginleştirme ile ilgili İğde Anadolu Lisesi'nin koordinesinde bir çalışma başlatıyoruz. Okul ve kurumlarımızda mevcut olan tüm kitaplarımızın sayısı bugün itibariyle 54 bin ve biz bunu Cumhuriyetimizin 100.yılında 100 binin üzerine çıkarmak istiyoruz. Evlerdeki ihtiyaç fazlası kitaplarınızı en yakın okulumuza bağışlayarak destek verebilirsiniz. 100 bin kitap hedefine hep beraber ulaşmak dileğiyle.”

12 Eki 2022 - 10:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel