Söğütlü Mahallesindeki sosyal tesis törenle hizmete açıldı

Söğütlü Mahallesinde devlet vatandaş iş birliği ile yapılan Söğütlü Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı Şahin Yıldırım Sosyal Tesisleri düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Söğütlü Mahallesindeki sosyal tesis törenle hizmete açıldı
Söğütlü Mahallesindeki sosyal tesis törenle hizmete açıldı
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Söğütlü Mahallesinde düzenlenen törene Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Afşin Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güven, KASKİ Genel Müdürü Ahmet Kavak, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, Elbistan İlçe Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, siyasi parti başkanları, Söğütlü Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Şahin Yıldırım, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Söğütlü Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Şahin Yıldırım yaptı.

Daha sonra kürsüye davet edilen Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, memleketini en seven memleketine en çok hizmet edendir. Bulunduğu topluma artı olarak yansıtabiliyorsa, ekonomik olarak yansıtabiliyorsa,  o toplum için o kişi bir şanstır. Burada bugün atıl olan bir tesis devlet ve işadamlarımızın el birliği ile ayağa kaldırılmış hizmete sunulmuş. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada gençleriz eğitimler alacaklar, hayırlı hizmetlere imza atacaklar, bir hayra vesile olacaklar. ben bu hizmet için Şahin beyi ayakta alkışlıyorum, kıymetli katkıları için büyükşehir belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Söğütlü Mahallesindeki sosyal tesis törenle hizmete açıldı

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural ise, “bugün hayırlı bir iş için toplanmış bulunmaktayız. Bu güzel eseri mahallemize kazandıran Şahin Yıldırım başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok güzel bir tesis olmuş. Hayırlara vesile olur inşallah” ifadelerine yer verdi.

Programda kürsüye son olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Söğütlü Mahallesindeki sosyal tesis törenle hizmete açıldı
“Bugün çok güzel bir eserin açılışına şahitlik ediyoruz. Bu güzel eseri buraya doğduğu yere kazandırdığı için huzurlarında bir kez daha Şahin Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Atıl duran bu binanın dönüşüm yapıldı ve buradaki hemşerilerimizin hizmetine kazandırıldı. Burada sadece bir taziye evi değil, çok amaçlı kadınlarımıza dönük, çocuklarımıza dönük, yaşlılarımıza dönük bir mekan oluşturuldu. Bu kapsamda ben Elbistan Belediyemize yürekten teşekkür ediyorum. Çünkü el birliği ile yapılan bir çalışma bu. Bu yönüyle de başta Şahin Yıldırım olmak üzere bu konuda katkı sağlayan herkese yürekten teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri sosyal tesisin açılış kurdelesini birlikte kestiler.

11 Eki 2022 - 18:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel