Kaymakam Vural, Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri ile buluştu

İstiklal Üniversitesi Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Kariyer Buluşmaları kapsamında Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural ile bir söyleşi gerçekleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Sağlık Hizmetleri MYO optisyenlik programı dersliğinde gerçekleşen söyleşiye Elbistan Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Öğr. Gör. Dr. Mustafa Kavgacı, akademik personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, kaymakamlık mesleğine uzanan kariyer yolculuğunu eğitim öğretim hayatından itibaren başlayarak öğrencilerle paylaştı.

Öğrencilerin dikey geçiş sınavından sonra lisans eğitimine devam etmesinin önemine vurgu yapan Kaymakam Vural, lisans eğitimiyle ilgili bilgiler de aktardı. Kendi hedef ve hayallerine ulaşmak için çok yoğun bir emekle çalıştığından söz eden ve vazgeçmemenin önemine vurgu yaptı.

Kaymakam Vural, “İnsan gerek fiziki gerek başkaca şartların ve imkanların kısıtlı olması gibi durumlara takılmadan elden gelenin en iyisini yapmalı ve vazgeçmeden çalışmaya devam etmeli, çalışmaların karşılığı elbette alacaktır” dedi.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, öğrencilere de kendi kariyer yolculukları için neler yapabileceklerini anlattı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Kaymakam Vural kendisine yöneltilen sorulara da ayrıntısıyla ve samimiyetle yanıt verdi.

Elbistan Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Öğr. Gör. Dr. Mustafa Kavgacı, Kaymakam Vural’a teşekkür etti ve program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

11 Eki 2022 - 18:28 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel