Battalgazi Mahallesi’nde beklenen doğal gaz çalışması başlıyor

Elbistan’a bağlı Battalgazi Mahallesi’nde doğal gaz altyapısı olmayan sektörlerle ilgili çalışmanın hafta içi itibariyle başlayacağı belirtildi.

Battalgazi Mahallesi’nde beklenen doğal gaz çalışması başlıyor
Battalgazi Mahallesi’nde beklenen doğal gaz çalışması başlıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve mahalle sakinlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Armadaş Elbistan- Afşin Şube Müdürü Cihangir Turan, mahallede 2 ekip halinde doğal gaz altyapı çalışması başlatacaklarını söyledi.

Elbistan’da 2018 yılında doğal gazın verildiği ilk mahallelerden biri olmasına rağmen birçok vatandaşın bu hizmete erişemediği Battalgazi Mahallesi’nde vatandaşların tepkisine neden olmuştu. Kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını belirten vatandaşlar, basın açıklaması yapıp Armadaş yetkilileri ile görüşmüştü. Aylardır süren belirsizlik; Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Armadaş Elbistan-Afşin Şube Müdürü Cihangir Turan, mahalle muhtarı Arif Yılmaz ve vatandaşların katıldığı toplantıda sona erdi.

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesisleri’ndeki toplantıda konuşan Armadaş Elbistan-Afşin Şube Müdürü Cihangir Turan, “Armadaş olarak ekip takviyesi için çalışıyoruz. Şirketimizin çalışması sonucu ek olarak 1 ekip daha Salı ya da Çarşamba günü gelecek. Ekibimiz, öncelikle Binali Yıldırım Bulvarı’nda başlayacak. Esentepe’deki çalışmaların ardından oradaki ekibimiz de 1 hafta sonra da Battalgazi Mahallesi’ne gelecek. Altyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde yapacağız. Gaz arzı ile ilgili de net bir tarih vermem mümkün değil. Kış şartlarında çalışmaların ilerlemesini de göz önünde bulundurarak bu şekilde doğal gaz verilecek tarih, testlere ve diğer işlemlere bağlı. Abonelik de altyapı çalışması bittikten sonra alınmaya başlayacak” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, “Bir an önce sorunun çözülmesini istiyoruz. Hiçbir vatandaşımızın mağdur edilmemesini istiyoruz. Bu süreci iyi yönetmek zorundayız. Hem mahallelimizi bilgilendirmek, hem de kendilerinin görüş ve isteklerini dinlemek için bugün bir araya geldik. Armadaş’ın bu konudaki açıklamaları doğal gaz bekleyen vatandaşlarımız için önem arz ediyor. Bu konuda uzun süredir bir beklenti vardı. Hafta başından itibaren ne kadar hızlı çalışılabilirse o kadar gayretli bir şekilde çalışacaklarını düşünüyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşanması halinde de tekrar bir araya gelebiliriz” şeklinde konuştu.

 

 

.

 

08 Eki 2022 - 10:32 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel