Mahalle sakinlerinden doğal gaz tepkisi

Elbistan’a bağlı Battalgazi Mahallesi sakinleri, kış ayları yaklaşmasına rağmen mahallenin büyük bölümüne doğal gaz bağlantısı yapılmamasına tepki gösterirken istifa eden eski AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş’a da sahip çıktı.

Haber albümü için resme tıklayın

Battalgazi Mahallesi’nin kentte ilk doğal gaz verilen yerleşim alanı olarak pilot bölge seçildiğini hatırlatan vatandaşlar, “Biz üvey evlat mıyız?” sorusunu yönelttiler.

Mahalle sakinleri adına açıklama yapan Nihat Küçük, Battalgazi Mahallesi’nin doğal gaz dağıtımında pilot bölge seçildiğini anımsattı.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı görevinden, mahallelerine doğal gaz gelmemesi ile ilgili başlayan tartışma sonucunda istifa ettiğini söyleyen Küçük, “Mahallemizle ilgili her türlü sorunlarımızda yanımızda olan Başkanımız Ahmet Tıraş’a sonuna kadar destek veriyor ve Battalgazi Mahallesi’nin yanında olduğunun bilinmesini istiyoruz” dedi.

Küçük, şöyle devam etti:

“AK Parti İlçe Başkanımız ve Armadaş müdürü arasında Battalgazi Mahallesi’nin doğal gaza erişimi konusunda talihsiz bir olay yaşanmıştır. AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tıraş’ın özellikle doğal gaz konusunda samimi bir şekilde yanımızda durması biz mahalle sakinlerini memnun etmekte olduğunu yaşanan gelişmeler göstermektedir. Fakat üzüldüğümüz nokta AK Parti İlçe Başkanımızın bizlerin doğal gaz yakması maddi olarak rahat etmemiz için gereken tüm ilgi ve çabayı göstermiş olmasına rağmen AK Parti İlçe Teşkilat Başkanlığı’ndan istifa etmesidir. Battalgazi Mahalle sakinleri olarak Sayın Ahmet Tıraş başkanımızın Elbistan AK Parti İlçe Başkanlığına devam etmesini istiyoruz.”

Kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını savunan mahalle sakini Nihat Küçük, “Vatanını ve bayrağını seven halkın gücü dışında güç tanımıyoruz. Bize verilen sözler tutulmadı. Haziran ayında doğal gaz gelecekti Ekim ayına girdik ama ortada ne gaz var ne de başka bir şey. Bir müdüre gücü yetmeyen siyaset bizden nasıl oy isteyecek?” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakini kadınlar ise, doğal gazdan mahrum kalmanın aile ekonomilerini ciddi şekilde zorladığını ifade ettiler.

4 yıldır doğal gaz beklediklerinin altını çizen kadınlar, “Yazık bize. Söylenecek söz kalmadı. Bizim mahallemiz pilot bölge seçildi. Kaç yıl geçti doğal gaz verilmedi. Burada ne gibi bir oyun dönüyor bilmiyoruz. 1 tüp olmuş 350 lira. Kömürün tonu arşa çıkmış. Kömür alacak ne paramız var ne de durumumuz. Bize söz verenler sözünün arkasında değil. Biz de onların arkasında durmayacağız. 2018 yılında buraya doğal gaz geldi. Şuan yaşadığımız şey ise çok üzücü. Bütün mahalleler almış biz mahrum kalmışız. Üvey evlat mıyız biz?” cümleleri ile tepkilerini dile getirdiler.

Mahalle sakinleri, açıklamanın ardından Armadaş Elbistan Şube Müdürlüğü’ne giderek yetkililerle görüştüler.

05 Eki 2022 - 18:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel