Park mı yoksa başıboş köpeklerin barınağı mı?

Elbistan’da Pınarbaşı mesire alanını mesken tutan başıboş köpekler, oyun parkında oynayan çocuklar için büyük tehlike doğuruyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Köpeklerin bir anda boğuşan köpeklerin arasında kalan çocuklar, ya oyun gruplarına çıkıyor ya da kaçıyor. Duruma tepki gösteren ebeveynler ise, “Burası çocuk parkı mı yoksa köpek barınağı mı? Hanginiz yavrunuzu buraya bırakabilirsiniz?” sorularını yöneltiyorlar.

Ülkenin birçok bölgesinde olduğu gibi Elbistan’da da başıboş köpek sorunu sürüyor. Sürü halinde gezen köpekler, şehir merkezinde, okul çevrelerinde ve dış mahallelerde özellikle çocukların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Başıboş köpek sorunu, her geçen gün daha da tehlikeli bir hal alıyor. Pınarbaşı Mesire alanındaki oyun parkındaki görüntüler ve çekilen videolar ise, çocukların karşı karşıya kalabileceği tehlikeyi gözler önüne seriyor. Görütülerde; yaklaşık 10 köpeklik bir sürü kendi aralarında birden bire boğuşmaya ve birbirlerine saldırmaya başlıyor. O esnada parkta oynayan çocuklar ise kaçışarak köpek saldırısından kurtulmaya çalışıyor. Ailelerin köpekleri çocuklarından uzak tutma çabası da fayda etmiyor.

Başıboş köpeklerin, çocukların eğlence alanı olan parkları mesken tutmasına tepki gösteren vatandaşlar, “Burası park mı yoksa köpek barınağı mı? Başıboş köpeklerin olduğu yerde hiçbir çocuk güvende değildir. Çocuklarımızı parka getirmeye bile korkar olduk. Okul önlerinde köpekler var. Parkta köpekler var. Tamam, anlıyoruz bunların da canı var ama ya çocuklarımıza bir zarar gelirse onun hesabını kim verecek. Bizim ya da çocuklarımızın canının hiç mi değeri yok” şeklinde konuştular.

 

03 Eki 2022 - 17:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel