“Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” farkındalık etkinliği gerçekleştirildi

Elbistan’da İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu”mottosu kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla; düzenlenen farkındalık etkinliğine, Elbistan ilçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, Elbistan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Yılmaz, H. Ahmet Geçen, Yahya Acer, İstiklal İlkokulu Müdürü Yusuf Özdemir, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İçişleri Bakanlığının trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla başlattığı çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde eşzamanlı olarak uygulama yapıldı. Uygulamanın Elbistan ayağının icra edildiği yer ise Pınarbaşı Caddesi oldu.

Araç sürücülerine broşür dağıtan Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, sürücülere, trafik kurallarına uymaları, emniyet kemeri takmaları ve yaya geçitlerine yaklaşırken buradan geçen yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeleri hususlarında hatırlatmalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun önderliğinde uzun zamandır yaya trafiği ile ilgili farkındalık çalışmalarında bulunduklarını ifade eden Emniyet Müdürü Kırılmaz, “Bugün de okullar bölgesinde bu anlamda farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. ‘Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu’ mottolarımız kapsamında paydaş kurumlarımızla birlikte özellikle trafik ışığı olmayan yaya geçitlerinde sürücülerimizin yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlamaları ve önceliği yayalara vermeleri konusunda sürücülerimize bilgilendirmede bulunduk. Elbistanlı hemşehrilerimizden ricamız lütfen ama lütfen yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlayalım, eğer yayalarımız varsa onlara öncelik verelim” dedi.

29 Eyl 2022 - 17:27 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel