Milli Eğitim Müdürlüğü’nden kaynak kitap açıklaması

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki öğrencilere 178 bin adet kaynak kitabın ücretsiz şekilde ulaştırıldığını anımsatarak, velilere hiçbir şekilde yardımcı kaynak kitap aldırılmaması yönünde okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin uyarıldığı açıklamasını yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Kurumun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; şu ifadelere yer verildi:

“Milli Eğitim Bakanlığımızın ücretsiz ders kitabı çalışması kapsamında ülke genelinde bu yıl 153 milyon ders kitabı ve ilk kez bu yıl hayata geçirilen uygulama ile 136 milyon yardımcı kaynak kitabın öğrencilerimize ücretsiz dağıtımı yapıldı. Bu doğrultuda devletimizin imkanlarıyla sağlanan fırsata eşitliği kapsamında ilçemizde 2.sınıftan 12.sınıfa kadar bütün düzeylerde 91 çeşitten oluşan toplam 178 bin 251 adet yardımcı kaynak kitap okullarımıza ulaştırıldı.

Ayrıca çocuklarımızın gelişim düzeylerine, sınıf seviyelerine ve eğitim programlarına uygun içerikle hazırlanan materyaller bakanlığımızın internet adresleri üzerinden öğrencilerimize yönelik içerik desteği devam etmektedir.

Velilerimize, hiçbir şekilde yardımcı kaynak kitap aldırılmaması veya temini şeklinde telkinde bulunulmaması konusunda okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize gerekli uyarı ve talimatlarda bulunulmuştur.”

28 Eyl 2022 - 17:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel