Elbistan’a son dönemin en kapsamlı uzman doktor kadrosu

Sağlık Bakanlığı’nın 2022 yılı 3.dönem ilk defa ve yeniden atama kurası çerçevesinde Elbistan’a, son dönemin en kapsamlı uzman doktor kadrosu verildi.

Kurada Elbistan Devlet Hastanesi’nde eksikliği hissedilen göz hastalıkları, deri ve zührevi hastalıklar, genel cerrahi ve kulak burun boğaz hastalıkları uzmanlarının da bulunduğu 18 uzman hekim ataması yapılacak.

Sağlık Bakanlığı’nın, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme takvimi belli oldu.

Söz konusu atamayla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bildirimde bulunan hekim sayısının 7 bin 281’e ulaştığını belirti.

Bakan Koca, “2022 yılı 3. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilan metni ve takvimi yayımlandı. Bu kura için açılan atanma talep başvuru sistemine 1.252’si pratisyen hekim, 304’ü yan dal uzmanı olmak üzere 6 bin 29 uzman hekim bildirimde bulunmuş, bildirimde bulunan hekim sayısı 7 bin 281 ’e ulaşmıştır. Münhal yer planlama çalışması yapıldı. Gözler daha bugünden kura sonuçlarında. Kura çekilişi 18 Ekim’de yapılacak” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı münhal kadrolara göre, Elbistan Devlet Hastanesi ve Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne toplam 27 doktor ve diş hekimi atanacak.

Elbistan Devlet Hastanesi’ne 1 acil tıp, 2 anestezi ve reaminasyon, 1 çocuk hastalıkları, 1 deri ve zührevi hastalıklar, 1 genel cerrahi, 1 göğüs hastalıkları, 2 göz hastalıkları, 2 iç hastalıkları, 1 kadın hastalıkları ve doğum, 2 kalp damar cerrahisi, 1 kulak burun ve boğaz hastalıkları, 2 ortopedi ve 1 de radyoloji uzmanı ataması yapılacak. Ayrıca hastaneye 2 tabip ve 1 de eczacı atanacak.

Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ise 4 diş tabibiyle birlikte 1’er de endodonti  ve restoratif diş tedavisi uzmanı atanacak.

24 Eyl 2022 - 18:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel