Elbistan’da kentsel dönüşüme 17 milyon liralık destek

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca ilçedeki kentsel dönüşüm projeleri için aktarılan 17 milyon liralık hibe desteğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Gürbüz, söz konusu hibe desteği ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere kente gelen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, toplantı sonrasındaki değerlendirmesinde; “Kıymetli Bakanımız Sayın Murat Kurum Beyefendiyi yaklaşık 10 gün önce ziyaret etmiştik. Sayın bakanımız ziyaretimizde şehrimize yaklaşık 17 milyonluk bir bütçe aktarmıştı. Bakanımız Sayın Mahir Ünal Bey ile gitmiştik. Şehrin yeniden imar edilmesi, iklime çevresel koşullarının iyileştirilmesi ve 2023 vizyonu doğrultusunda hükümetimizin plan ve programlarına uygun yapılaşmalarda kullanmak üzereyiz. Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum Bey’e huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum yakın ilgileri için. Şehrimizi 2023 yılına bakanlığımızın desteği ile hazırlıyoruz. Bu vesile ile öncelikle sayın bakanımız Mahir Ünal Bey’e, milletvekillerimize, büyükşehir belediye başkanımıza, bu çabamıza destek olan tüm bürokrat arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ayırdığı 17 milyon liralık desteğin Elbistan’daki kentsel dönüşüm ve tarihi kent merkezi projelerinde kullanılacağını dile getiren Başkan Gürbüz, “Sayın bakanımızın göndermiş olduğu destek öncelikle kentsel dönüşüm çalışmalarımızda kullanılacak, tarihi kent merkezimizin yapımında kullanılacak ve şehirde oluşturmaya çalıştığımız rekreasyon alanı düzenleme çalışmalarında kullanılacak. İnşallah 50 bin m² devasa, görkemli, büyük bir kent meydanına kavuşacağız. Bunun projelerini daha önceden yapmıştık zaten. İnşallah Saraykent kentsel dönüşüm mağdurlarımızın sorunlarının çözülmesi ile ilgili bir proje başlattık. Bu proje kapsamında da yakın zamanda hemşerilerimize müjdeli haberler vermeyi umut ediyorum” ifadelerini kullandı.

22 Eyl 2022 - 18:09 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel