Dünya Temizlik Günü’nde çöp toplama etkinliği düzenlediler

Elbistan Gençlik Merkezi’nde görevli gençlik liderleri ve gönüllü gençler, Dünya Temizlik Günü’nde ‘En güzel temizlik, kirletmemektir’ sloganı ile temiz çevreye dikkat çekti.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da Gençlik Merkezi’nce Dünya Temizlik Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Gençlik Merkezi gönüllüleri ve gençlik liderleri, çevre temizliğinin önemine dikkat çekmek amacıyla "çöp toplama" etkinliği düzenledi. Mesire alanları ve parkları dolaşan gönüllü gençler, vatandaşların rastgele attıkları çöpleri tek tek topladı.

Etkinlikle ilgili olarak bilgi veren Elbistan Gençlik Merkezi Müdür Vekili Mevlüt Türkan, toplumsal duyarlılığı artırmaya çalıştıklarını söyledi.

‘Çevreyi kirletmemek hepimizin elinde’ diyen Türkan, “Doğayı kirletmememiz gerekiyor. Bu çerçevede de Dünya Temizlik Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak istedik. Temiz bir çevrede yaşamak herkesin hakkı. Unutmayalım ki; bugün çevre ile ilgili her duyarlı davranış, gelecekte daha yaşanabilir bir dünya demektir. Bu etkinlikte yer alan gönüllü gençlerimizi ve gençlik liderlerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

17 Eyl 2022 - 17:41 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel