Ünal’dan ‘altılı masa’ değerlendirmesi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Millet İttifakı’ndaki siyasi partilerin kendi aralarındaki ilişkileri bile yönetemediğini belirterek, “Kendi aralarındaki ilişkiyi yönetemeyenler kalkmışlar bu ülkeyi yönetecekler” dedi.

Ünal, bir dizi ziyaret için geldiği Kahramanmaraş’ta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ünal, Türkiye'de bir kesimin yurt dışına sosyal medya fenomenlerinin İngiltere, Almanya, Belçika, Hollanda ve Amerika gibi ülkelere gönderilerek, "Türkiye bir mühendis kaybetti", "Almanya şunu kazandı" gibi ifadeler kullandırıldığını hatırlattı

Ünal, son yapılan düzenlemelerle tekrar kamuya dönmek üzere 5 bin doktorun başvuru yaptığını anımsatarak, "Avrupa'dan insanlar kışı geçirmek için Türkiye'ye gelme planları yaparken içeriden birileri sanki gençler Avrupa'ya gitmek istiyor, oralar güllük gülistanlıkmış gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Altılı masa ile ilgili de bir değerlendirme yapan Ünal, söz konusu liderlerin birbirleriyle iletişimde sorun yaşadıklarına işaret ederek, “Dönüp bu 6+1 diyorlar, 6+2 diyorlar, dolapta bekleyenler diyorlar bir sürü bir şey diyorlar. Şimdi Allah aşkına bunlar kendi aralarında ilişkilerini bile yönetemiyorlar bakın altını çizerek söylüyorum o masada oturanlar kendi aralarındaki ilişkilerini bile yönetemezken bu ülkeyi nasıl yönetecekler. Kendi aralarındaki ilişkiyi yönetemeyenler kalkmışlar bu ülkeyi yönetecekler, bu ülkenin sorunlarını çözeceklermiş” ifadelerini kullandı.

16 Eyl 2022 - 18:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel