Polisten okullarda güvenlik çemberi

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullardaki eğitim ortamının güvenliğini en üst düzeyde sağlamak için harekete geçti.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Trafik, narkotik ve asayiş başta olmak üzere çok sayıda sivil ve resmi ekip, öğrencilerin her türlü suç ve suçludan uzak tutulması amacıyla okulların giriş ve çıkışlarında güvenlik çemberi oluşturacak.

2022-2023 eğitim- öğretim dönemi 12 Eylül Pazartesi günü ilk ders zilinin çalması ile başladı. Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü de, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda planlamasını yaparak sahada uygulamaya geçti.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, önceliklerinin okullarda güvenli eğitim ortamının sağlanması olduğunu söyledi.

‘Her bir çocuğumuzun güvenliği bizim önceliğimiz’ diyen Kırılmaz, bu çerçevede de okul yönetimleri ve velilerle etkin bir işbirliği ortamı oluşturacaklarına vurgu yaptı.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, “Yeni eğitim-öğretim yılıyla ilgili okul güvenliğinin sağlanması noktasında planlamamızı günler öncesinden yapmıştık. Bu planlamanın amacı, çocukların eğitimlerini güvenli bir ortamda sürdürebilmeleri, her türlü suç ve şiddetten, madde bağımlılığı başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak tutulacakları bir ortam oluşturmaktır. Bu çerçevede de okul giriş ve çıkışları sürekli kontrol altında olacak. Okulla hiçbir ilişkisi bulunmayan, öğrenci ve öğretmenlerin güvenliğini tehdit eden, eğitim ve öğretim hizmetlerinin yürütülmesine engel kişilerin okul çevresinden uzaklaştırılması sağlanacak. İlgili kararlara uymayanlar hakkında gerekli cezai işlem uygulanacak” dedi.

Okullardaki “ polis irtibat görevlileri” uygulamasını da önemsediklerini anımsatan Kırılmaz; “Görevlendirilen personellerle eşgüdümlü olarak etkin bir işbirliği içinde olacağız. Eğitim öğretim dönemi bitene kadar asayiş, narkotik, siber suçlar, çocuk şube birimleri kendi alanlarıyla ilgili çalışmalar gerçekleştirecek. Suç ve suçlularla mücadelede bu birimler öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velileri bilgilendirecekler. Emniyetimizin tüm birimleri bu çalışmaları, Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticileri ile koordineli bir şekilde yürütecek.

Okul servislerinin denetiminden eğitim güvenliğini tehdit eden faktörler belirlenmesi ve ortadan kaldırılması için tüm tedbirleri almış durumdayız. Okul çevrelerinde bulunan internet kafeler ve oyun salonları başta olmak üzere umuma açık yerler ile park ve bahçelere yönelik denetimleri yıl boyunca etkin şekilde sürdüreceğiz. Öğrencilerimizin güvenliği, ödün vermeyeceğimiz en öncelikli konulardan biri olacak. Tüm öğretmen, idareci, öğrenci ve velilerimize yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyoruz. Emniyet teşkilatı olarak, her zaman yanlarında olacağız” ifadelerini kullandı.

13 Eyl 2022 - 18:16 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelSATILIK BAĞYERİ ve TARLA

SATILIK BAĞYERİ ve TARLAEkinözü (köy önününde mevkiinde) 727 Ada, 2500 M2.lik Bağyeri ve Yaylakiye mevkiinde 727 ada, 144 parselde, 8135 M2. Lik Tarla...

0 544 217 36 96

Oyun ablası

Kızım için oyun ablası ariyoruz.Haftanin 5 günü yarım gün eve gelecek.Saat 13.30 ile 18.00 arasi.Iletişim 0506 903 57 70

ÖZGÜR BÖKE

kombi servisimizde çalışacak bayan eleman aranıyor

kombi servisimizde ofiste çalışacak bayan eleman aranıyor

0(344) 413 96 90 OSMAN YÜCEL VİESSMANN SERVİSİ

SATILIK HİSSE

Çiçek Mah. Örmeyol Mevkindeki 894 Parseldeki 5250m2 Hissemin Tamamını Satmak İstiyorum.İletişim

0505 866 66 95 - 0505 389 79 12 Zübeyir Çoban

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere TECRÜBELİ akaryakıt satış elemanı aranmaktadır. CUMHURİYET MAH.ÇİÇEK KAVŞAĞI OPET

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

KİRALIK DAİRE

Kızılcaoba Mah. Ketizmen Yolunda Safa Sitesinde 4+1 Kombili Dairem Kiralıktır.

0 505 792 44 59

Sanayide Kiralık İşyeri

Sanayi Sitesinde 105 m2 kiralık işyeri. Detaylı bilgi için arayınız.

0(536) 777 78 57 AHMET ÇOLAK

GÜRBÜZ İŞ MERKEZİNDE SATILIK OFİS

Öğretmen evi karşısında Gürbüz işmerkezinde eşyalı olarak satılık ofis 90 m2

SÜLEYMAN BEY

Kantinde Çalışacak Bayan Eleman

Elbistan ortaokulu Kantininde çalışacak genç dinamik bayan eleman alınacaktır.

DERYA GÖKDUMAN

KİRALIK DAİRELER

Kızılcaoba Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi CivarıBirinci kat 2+1 Doğalgazlı, Çift Balkonlu 1800 TL Dairemiz Kiralıktır.EYLÜL 1'DEN İTİBA...

0534 013 42 46