Öztunç ve Güngör arasında ‘Ceyhan’a akan kanalizasyon’ tartışması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ceyhan Nehri’ne kanalizasyon atığı bırakılması konusunda sosyal medya paylaşımları üzerinden tartıştı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Ceyhan Nehri’ne Elbistan ilçe merkezinden kanalizasyon atığı bırakıldığına ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Öztunç, paylaşımında, “Burası Elbistan. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi o kadar beceriksiz ki şehrin kanalizasyonu Ceyhan Nehrine dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan Nehri doğduğu yerde kirletiliyor. Lafa gelince mangalda kül bırakmayan belediye başkanı, AKP’liler bu rezaletin hesabını sandıkta vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de; nehre atık karışması sorununu çözmek için İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi yapıldığını belirterek, “"Atom’ diyorlardı, bildiğin ‘atan karınca’ çıktı. Mağlubiyeti hazmedemedi bir türlü. Yalana yalan katıp yapılan her işe kör kaldı. Ali, o bölgenin çocuğusun. Sorunun çözümü için 325 milyon ₺ atık su arıtma tesisi inşa ediliyor demek bu kadar mı zor? Yakında açılışa bekleriz” cevabını verdi.

CHP’li Öztunç, yeni paylaşımda bulunarak, “Sen Kahramanmaraş’a gelmiş geçmiş en beceriksiz başkansın. Elbistan’da Ceyhan’a kanalizasyon akıyor ve ben sana videosunu ispatlı gösteriyorum sen açılış yapacağım diyorsun. Tesis bitene kadar pislik aksın diyorsun yani, öyle mi Hayrettin. Kahramanmaraş halkı seni de beni de bilir. Eğer cesaretin, yüreğin varsa gel senin istediğin TV’de Maraş’ı konuşalım. Köyleri, yolları, belediyeyi kimlerle yönettiğini, işçinin emekçinin hakkını nasıl vermediğini, yıktığın binanın molozunu her şeyi konuşalım” cümleleriyle Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör’e çağrıda bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Öztunç’la arasındaki paylaşım düellosunu, “Ağzı da kirlendi, dengesi de bozuldu bizim "atan Ali"nin. Hizmete, yatırıma, çalışmaya karşı çünkü. Neyse Ali, arıtma tesisi açılınca sen de alırsın nasibini” sözleri ile sonlandırdı.

12 Eyl 2022 - 17:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel