Kaymakam Vural’dan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, bugün çalan ilk zille birlikte başlayacak olan 2022-2023 eğitim-öğretim dönemiyle ilgili bir mesaj yayımladı.

Kentte, tüm okulların yeni eğitim-öğretim dönemine hazır olduğunu dile getiren Kaymakam Vural, “ Yaz tatilinin ardından okullarına kavuşmanın heyecanını yaşayan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize ve milli eğitim camiamıza bu yoğun süreçte başarılar diliyorum” dedi.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasına ilişkin olarak yayımladığı mesajında, eğitimi en öncelikli konulardan biri olarak gördüklerini söyledi.

Bu çerçevede kentte eğitim altyapısını güçlendirecek adımlar atıldığına işaret eden Kaymakam Vural, “Eğitim altyapısı ve fiziki yeterlilik açısından bakıldığında önemli bir ivme yakalamış durumdayız. Yeni okullarımızın yanı sıra tadilatı tamamlanan eğitim yuvalarımız da bugün itibariyle öğrencilerimize kapılarını açacak. 34 bin öğrencimiz ve 2 bin 500 öğretmenimizle birlikte yeni dönemle ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız” şeklinde konuştu.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, onlara ne kadar çok imkan sunarsak ülkemizin yarınları için en önemli yatırımı yapmış oluruz. Toplumların öncelikleri arasında ilk sıralarda yer alan eğitimde; başarı çıtamızı yükseltmek, hedeflerimiz doğrultusunda emin adımla ilerlemek için bu eğitim-öğretim dönemini yeni bir başlangıç olarak değerlendiriyoruz. Her zaman olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği donanımlar eşliğinde, milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan başarılı bireyler olarak yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve bütün eğitim çalışanlarımız adına verimli geçmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

10 Eyl 2022 - 18:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel