Deva Partisi, stant çalışmalarını sürdürüyor

Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Av. Muhammed Şahin, partisinin eylem planları ve programları ile ilgili olarak stant açıp vatandaşları bilgilendirdiklerini söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Pınarbaşı mesire alanındaki stant çalışması sonrasında değerlendirme yapan Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Av. Muhammed Şahin, “Enflasyon ciddi bir ahlak problemidir. Dini de siyasete konu eden AKP’nin maddi ve manevi olarak topluma yaşattığı ahlak bozgunluğunu kısa süre içinde deva partisi olarak bertaraf edeceğiz. Buna yolsuzlukları, adaletsizlikleri ve ekonomik krizi bitirerek başlayacağız! Ekonomik krizi, adaletsizlikleri, yolsuzlukları ancak deva kadroları bitirebilir, sorunları ancak deva kadroları çözebilir, bu yeterlilik sadece deva partisinde var. Bunu hep beraber göreceğiz, bunun için seçimlere deva partisi olarak tek başımıza gireceğiz” dedi.

Başkan Şahin, şöyle devam etti:

“Eylem planları ve broşürlerimizi dağıtarak vatandaşlarımıza plansız ve ilimden uzak yönetimin bugünkü gibi ne kadar tehlikeli olduğundan bahsettik. Vatandaşlarımız da bu yönetim ve bir kısım cahil ve menfaat sahibi insanın varlığı Türkiye açısından tehlikeli olmaya devam edecektir şeklinde görüşlerde bulundular. AKP’nin hükümet ettiği devletimiz özellikle son dönemlerde yolsuzluk haberleri ile çalkalanmaktadır. Yönetim kabiliyetsizliği haricinde yolsuzluk ve adaletsizlikler bir yöneticinin meşruiyetini, artık yasal uygun olup olmadığını sorgulatmaktan öteye gitmiştir.

İnsanlar gelir durumundan, gelecek belirsizliğinden ve çok yüksek olan enflasyondan da şikayet etmektedirler. Enflasyon ahlak problemi halini almıştır. Alacağı olan alacağını alamamakta, borcu olan da borcunu ödeyememektedir. Bu durumun devamlı yaşandığı son 3 yıl içerisinde bu alışkanlık halini almış ve telafisi olmayacak bir ahlak bozgunluğu yaşanmaktadır. AKP din diyanetle siyasetine devam ederken, kendine yakın olan yandaşları kılıfını hazırlayarak oraya buraya çökerken, devletin sınırsız imkanlarını kendi menfaatlerine kullanırken, biri diğerlerine ortak olmak üzere onu da katarsak, mahşerin 6 atlısı gibi dolarlarına dolar eklerken vatandaş erimeye bitmeye devam etmektedir.”

AK Parti iktidarını eleştiren Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Av. Muhammed Şahin, “Enflasyon ile yaşayabilmek adlı tablonun mimarı olan sayın cumhurbaşkanı, sayın damat, gözleri ışıltı dolu Nebati ve diğerleri göz kamaştıran harikalar diyarı sarayda vatandaşa tasarruf ve sabır tavsiyelerinde bulunuyor. Siz kimsiniz, kim? Hissesi bulunduğumuz devlete yönetici seçtik, devleti sahipleniyorlar, berbat hale rağmen, yolsuzluklara rağmen, zulümlere rağmen bunları önleyeceklerine, şu sebepten bu sebepten diye bahane üretiyorlar. Beceriksizler ordusu. Bu devlet bunu hak etmiyor, kültürü ve geçmişiyle dünyada namı olan bu millet, bu yönetime mecbur değildir. Yönetemiyorsa halkın göndermesi gerektiği gibi beceri kabiliyetini kaybeden yönetici de kendi durumunu da görerek şerefi ve onuru ile istifa etmelidir. Ama babalarının miras malı olan koltuğa iyice yapıştılar. Dini bilmeyen, anlamayan yığınlar Tayyip Erdoğan’a dini vasıflar yükleyerek onu anlamlandırıyor, bunun adı cehalettir. Dini ve milli değerleri siyasete konu eden Tayyip Erdoğan ve AKP, o harikalar diyarı saraydan çıkıp halkın nasıl sıkıntılar içinde yaşadığını görmek istememekte, ısrarla kör numarası yapmaktadırlar. Seçimde saray öyle bir tokat yiyecek ki okyanus ötesine anca düşer.

Bir yönetim önce çeşitli sektörleri sınıflandırarak hangi sorunların olduğunu tespit eder, bu sorunları uzman insanlardan ve ilmi yeterlilik sahibi olan ekipleri ile istişare ederek çözüm yollarını belirler. Ve bu çözüm yollarını eldeki imkanlarla ve belli kesin süreye tabi olarak liyakatli yönetici ve ekipleri ile uygulamaya koyar ama bakıyoruz, tek bir kişinin ağzına bakan onlarca bakan! Bunlar nereye bakıyor… İşini yapmayan bakanlar ve liyakatsiz ekipleri ile işini yapmayan TBMM, tek bir kişinin ağzına bakıyor. O tek bir kişi hiçbir işten anlamayan bir kişi. Yaşlı, bitmiş bir halde tükenmiş ve liyakatsiz kadroları ile menfaatçilerin kuşattığı bir cumhurbaşkanı sorunları nasıl çözebilir. Bu mümkün mü? Genç ve liyakatli kadrolarla ve şimdiden hazırladığımız eylem planları ile biz bu milletin umuduyuz. Güzel yarınları hep beraber sağlayacağız” şeklinde konuştu.

10 Eyl 2022 - 17:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel