Başkan Arslan: “Doğal gaz verilmeyen yerlerdekiler üvey evlat mı?”  

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan, kentte doğal gaz ulaşmayan mahalle ve bölgelerdeki vatandaşların mağduriyetine dikkati çekerek, “Bol keseden verilen vaatlerin faturası yine halktan çıkacak” dedi.

Karaelbistan Mahallesi’ne kadar götürülen doğal gaz altyapısının TOKİ konutları haricinde kalan konutlara verilmemesini de eleştiren Başkan Arslan, “Orada yaşayanlar üvey evlat mı?” sorusunu yöneltti.

2018 yılından beri Elbistan’da kullanılmaya başlanan doğal gazın ilçe halkına eşit bir şekilde ulaştırılmadığına vurgu yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan, bunun da yanlış ve kâr odaklı planlamanın sonucu olduğunu belirtti.

Dağıtımı üstlenen firmanın, bir bölgenin altyapısını tamamlamadan başka bir yerde çalışma yapmasının nimeti külfete dönüştürdüğünün altını çizen Başkan Arslan, “Bu yanlış uygulamanın ceremesini yine halkımız çekiyor” diye konuştu.

Planlı bir çalışmayla 4 yıl gibi bir sürede tüm ilçenin doğal gazla buluşturulabileceğini dile getiren Başkan Arslan, “Elbistan’ımızda 2018 yılından beri kullanılan doğal gaz dağıtımında maalesef eşit ve adil bir yaklaşım göremiyoruz. Karşımıza öyle anlamsız ve bir o kadar da gülünç uygulamalar çıkıyor ki; şaşırmamak elde değil. Karşılıklı konutların olduğu caddenin bir tarafında doğal gaz var diğer tarafta yok. Herkesin bildiği ‘Seferoğlu-Tellioğlu’ repliği adeta vücut bulmuş durumda. Vatandaşın kapısının hemen önünden hat geçirmişsiniz ama evine doğal gaz vermemişsiniz. Bunu hangi mantıkla izah edebilirsiniz? Cumhuriyet, Kümbet, Bahçelievler, Esentepe, Tepebaşı ve Battalgazi gibi mahallelerde doğal gaz bekleyen vatandaşlar bu kışı nasıl atlatırız diye kara kara düşünüyor. İçinde bulunduğumuz ekonomik krizde bırakın tonu, torba ile kömür alamayacak duruma gelen vatandaşlarımız var. Gerçi bazı siyasiler, doğal gaz gelmezse kömürü kendilerinin alacağını vaat etmişti ama onu da göreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Elbistan İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan, şöyle devam etti:

“Doğal gaz, bir lütuf değildir. Bu hizmetin ayrım gözetmeden ‘ak-kara’ demeden tüm vatandaşlara mümkün olan en hızlı şekilde ulaştırılması gerekir. Mikrofonu her aldıklarında size doğal gaz getirdik diyenler, vatandaşın isyanı karşısında sus pus oluyorlar. Vatandaşa bol keseden vaat vermeyle bu işler olmuyor. Dağıtım firmasına 4 yıldır neden böyle oluyor diye sordunuz mu? Doğal gazı ilk kullanmaya başlayan mahallelerden olan Battalgazi de vatandaşın feryadı arşa çıkmış. Esentepe, Bahçelievler, Tepebaşı’nda yarım yamalak bir çalışma yapıp bu işten kurtulacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Karaelbistan Mahallesi’ndeki TOKİ konutları için kilometrelerce hat döşendi. Gelin görün ki; TOKİ haricinde tek bir konuta bile doğal gaz verilmedi. Sebebi ise proje dışında kalması. Projeyi hazırlarken buradaki evler görmediğiniz mi? Vatandaşın gözünün içine baka baka onları yok saydınız. Vatandaş da bundan sonra sizin gözünüzün içine baka baka sizleri yok sayacak.”

 

 

10 Eyl 2022 - 17:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel