Ünal, "Biz Anadolu'yu arkamıza alıp dünyaya meydan okuyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Biz Anadolu'yu arkamıza alıp dünyaya meydan okuyoruz. Birileri gibi dünyayı arkasına alıp Anadolu'ya saldıranlardan değiliz" dedi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Ünal, Büyükşehir Belediyesi tarafından inşası tamamlanan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı'nın açılış töreninde konuştu.

AK Parti iktidarları döneminde ülkenin 80 yıllık sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu hatırlatan Mahir Ünal, hükümet olarak projeleri hayata geçirirken insan odaklı hareket ettiklerini vurguladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, ‘Bizim kavgamız, kuru bir iktidar kavgası değil’ diyerek şöyle devam etti:

“Biz büyük bir ruhun, büyük bir imanın, büyük bir medeniyet iddiasının kavgasını veriyoruz. Bunun böyle bilinmesi gerekiyor. Biz Anadolu'yu arkamıza alıp dünyaya meydan okuyoruz. Birileri gibi dünyayı arkasına alıp Anadolu'ya saldıranlardan değiliz. Tam tersine Anadolu'yu arkasına alıp dünyaya 'Dünya beşten büyüktür.' diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşlarıyız biz. Kahramanmaraş işte bu ruhun şehridir. Kahramanmaraş bu kavganın şehridir.”

Muhalefette düşmanlık olmayacağını dile getiren Ünal, “Dünyanın her yerinden Cumhurbaşkanımıza dönük takdirler var. Peki soruyorum bunlar neden Cumhurbaşkanımızdan rahatsızlar? Bakın bir şey söyleyeyim, siyasi rakip olmaları gayet normal. Siyasette rekabet vardır. Cumhurbaşkanımızın karşısında tabii ki siyasi olarak bir rekabet ortaya koyacaklar. Fakat bunlarınki siyasi rekabet değil. Dillerine bakarsanız bunlarınki maalesef düşmanlık. Muhalefette düşmanlık olmaz. Muhalefette rekabet olur ama düşmanlık olmaz. Bunlar maalesef Erdoğan ve AK Parti düşmanlığıyla artık kiminle iş birliği yapacaklarını şaşırmış durumdalar” şeklinde konuştu.

Ünal, konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’le birlikte makam aracıyla bulvarın test sürüşünü gerçekleştirdi.

Programa, Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Habibe Öçal ve Mehmet Cihat Sezal, MHP Milletvekili Sefer Aycan ile diğer ilgililer katıldı.

10 Eyl 2022 - 17:49 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel