Kaymakam Vural: “Tüm öğrencilerimiz yurtlara yerleştirildi”

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, üniversite eğitimi için Elbistan’ı tercih eden tüm öğrencilerden başvuru şartlarını taşıyanların tamamının KYK yurduna yerleştiğini söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kaymakam Vural, “İlçemiz genelinde herhangi bir öğrencimiz dışarıda bırakılmamış ve başvuru yapan tüm öğrencilerimizin yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır” dedi.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, KYK yurt yerleştirmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kaymakam Vural, “ Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi’ne bağlı Elbistan Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na kayıt yaptıran ve gerekli şartları taşıyan tüm öğrencilerin Elbistan Kredi Yurtlar Müdürlüğüne yerleştirilmesi yapıldı. Mevcut kayıtlı öğrencilerimiz haricinde yurtlarımızda boş kontenjanlarımız bulunmaktadır. İlçemiz genelinde herhangi bir öğrencimiz dışarıda bırakılmamış ve başvuru yapan tüm öğrencilerimizin yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Yeni eğitim döneminin hayırlı olması temennisinde bulunan Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, “Yurtlarımız eğitim öğretim yılına hazır olup, yükseköğrenim öğrencilerimize en iyi hizmeti vermek için gerekli çalışmalar yapılmıştır. Yeni eğitim yılımızın hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

 

09 Eyl 2022 - 17:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel