Otomobilin çarpıp kaçtığı kız çocuğu yaşama tutunamadı

Elbistan’da, ağabeyi ile birlikte yolun karşısına geçmek istedikleri sırada otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan 4 yaşındaki kız çocuğu yaşama tutunamadı.

Polis ekipleri, küçük kızın ölümüne ağabeyinin de ağır yaralanmasına yol açan aracı ve sürücüsünü de 30 kameradaki görüntüleri izleyerek belirledi.

Binali Yıldırım Bulvarı’nda 6 Eylül gecesinde meydana gelen olayda 12 yaşındaki Suriyeli sığınmacı Ahmed ile 4 yaşındaki kız kardeşi Şezer Elderğam’a, plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir otomobil çarpmıştı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce savrulan iki kardeş ağır yaralanırken sürücü ise, durup yardım etmek yerine kaçmıştı. Ağır yaralanan kardeşlerden 4 yaşındaki Şezer Elderğam, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilmişti. Burada tedavi gören minik Şezer, doktorların tüm çabasına rağmen hayata tutunamadı. Küçük kız çocuğunun cenazesi, otopsinin ardından Elbistan’a getirilerek defnedildi. Ağabeyinin ise tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Öte yandan, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaza mahallinden kaçan sürücüyü bulmak için büyük çaba harcadı. Sürücüyü bulmak için özel ekip kuruldu. Olay yerine düşen parçalardan aracın marka ve modeli belirlendi. Çevredeki 30 kamera ve MOBESE’nin incelenmesi sonucu aracın, kaza yerinden kaçtıktan sonra Cumhuriyet Mahallesi’ne giriş yaptığı tespit edildi. Polis ekipleri, bölgedeki işyerlerinin güvenlik kameralarını izleyerek aracın izini Yeşilyurt Mahallesi’ne kadar sürdü. Polis ekipleri, araştırmanın sonucunda araca ve sürücüsüne ulaştı.

Gözaltına alınan sürücü S.C., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

09 Eyl 2022 - 17:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel