4 bin dönüm arazinin ulaşımı yeni köprü ile sağlanacak

Elbistan’a bağlı Karahüyük Mahallesi’nde 4 bin dönüm arazinin geçiş noktası olan ve geçtiğimiz yıl kamyonun geçişi sırasında yıkılan köprünün yenisinin yapımına başlandı.

Haber albümü için resme tıklayın

Mahalle muhtarı Mehmet Ünal, yeni köprünün en kısa sürede tamamlanmasını beklediklerini ifade ederek, “ Allah, devletimizden ve büyüklerimizden razı olsun” diye konuştu.

Karahüyük Mahallesi’nde, Hurman Çayı’nın diğer tarafında kalan yaklaşık 4 bin dönüm araziye ulaşımın sağlandığı Bozyer köprüsünün, üzerinden geçen kamyonun ağırlığına dayanamayarak çöktüğünü anımsatan Muhtar Mehmet Ünal, “Köprünün yenilenmesi için mayıs ayında ihale düzenlenmişti. Ancak bu ihale iptal edildi. 1,5 yıldır mahalle halkımız bu köprünün yenilenmesini bekliyordu. Bu süreçte çiftçilerimiz ve mahalle halkımız tarlalarına ulaşmak için meşakkate katlanmak zorunda kaldı.

İkinci ihalenin akabinde yeni köprünün inşasına başlandı. İhaleyi kazanan firma, mahalle halkını büyük bir sıkıntıdan kurtaracak köprü yapımını en kısa sürede bitirmeyi amaçlıyor. Bozyer köprüsünden yaklaşık 4 bin dönüm araziye geçiş sağlanıyordu. Geçen 1 yılın ardından köprümüzün yenilenmesi için ihale düzenleneceğini öğrendik. Çiftçilerimiz ve mahalle halkımız açısından sevindirici bir gelişme. Devletimize ve emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

07 Eyl 2022 - 17:37 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel