Elbistan’da öğrencilere 178 bin adet ücretsiz kaynak kitap desteği

Milli Eğitim Bakanlığınca 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı için hazırlanan 178 bin 251 adet kaynak kitap, okullar açıldığında sıralarda yerini alacak.

Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Akif Bulut ve Halit Demirtaş ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri Birimince koordinasyonu yapılan kitap dağıtımlarını yerinde inceledi.

Burada bir değerlendirme yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2002 yılından itibaren ders kitaplarını öğrencilere ücretsiz dağıttığını ifade etti.

Kahraman, “Okullar açıldığında ders kitaplarının yanında yine ücretsiz olarak 2.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim gören tüm çocuklarımızın masalarında 101 çeşit kaynak kitap hazır olacak” diye konuştu.

Toplamda 1 milyon 818 bin 184 adet kaynak kitabı eğitim yılı başında öğrencilerle buluşturacaklarını kaydeden Kahraman, “Bu sayede eğitimi daha etkili hale getirmek istiyoruz. Kendi imkânlarımızla, Bakanlığımızın ve öğretmenlerimizin kendi hazırladığı sorularla öğrencilerimizi daha donanımlı kılmayı amaçlıyoruz. Tüm bu gayretlerimiz, öğrencilerimiz için. Bundan sonrası öğrencilerimizin kendi gayretlerine kalıyor. Bu vesileyle öğrencilerimize yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diler, hepsine başarılar dilerim” sözleri ile açıklamasını tamamladı.

Elbistan’daki 30 binden fazla öğrenciye dağıtılacak kaynak kitap sayısının ise 178 bin 251 adet olduğu belirtildi. Elbistan’a getirilen kitapların, tasnif işleminin ardından okullara gönderileceği ve ders zilinin çalacağı 12 Eylül’de sıralarda olacağı ifade edildi.

06 Eyl 2022 - 18:27 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel