Hava sıcaklıkları 7 derece birden düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarında hafta başından itibaren 5 ila 7 derece arasında düşüş yaşanacağı tahmininde bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son hava durumu değerlendirmesine göre, yaz mevsimi yerini sonbahara bırakacak. Halen ülkenin doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde, batı kesimlerinde ise mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, 5 Eylül Pazartesi gününden itibaren düşmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının, gelecek hafta sonuna kadar kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece altında, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Ağustos ayı başından itibaren sıcak havanın hakim olduğu Elbistan’da ise termometreler 7 derece birden düşecek. Yer yer 40 dereceye yaklaşan sıcaklıklar, ağustosun son haftasında 35-36 derece civarında seyretti. Sıcaklıkların pazartesi günü 32 derece olacağı tahmin edilirken salı gününden itibaren ise 4 derece daha azalarak 28 dereceye düşmesi bekleniyor.

Elbistan’da havanın az bulutlu olacağı tahmininde bulunulurken herhangi bir de yağış olayı beklenmiyor.

03 Eyl 2022 - 17:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel