Büyükşehir, 387 adet çukur ve tümseğin bulunduğu yol için harekete geçti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 387 adet çukur ve tümsekle sürücülerin kabusu haline gelen ve toplamda 11 mahalleyi birbirine bağlayan 14 kilometrelik Ericek Grup Yolu’nda sıcak asfalt yama çalışmalarına devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekiplerin Göksun ilçesinde çalışma gerçekleştirdiği adresler Yeşilköy, Alıçlıbucak ve Ericek mahalleleri oldu. Karadut Mahallesi’nin yaklaşık 4 kilometrelik yolunda ise temel hazırlıkları tamamlanırken, sathi asfalt uygulaması da kısa süre içinde gerçekleştirilecek.

Göksun’dan Elbistan’a uzanan Ericek Grup Yolu da bakıma alınan diğer bir yol oldu. Ericek, Çardak, Kamışçık, Kemalpaşa, Tombak, Karadut, Korkmaz, Kale, Saraycık, Karaahmet, Temürağa mahalleleri başta olmak üzere toplamda 11 mahalleyi birbirine bağlayan 14 kilometrelik arterde, deforme olan ve trafikte aksamalara neden olan kısımları 800 ton sıcak asfaltla onarılıyor.

Ericek Muhtarı Mehmet Gül ise yapılan çalışmaların yolun güvenliği açısından çok önemli olduğunu kaydetti: “Bu grup yolumuz çok sık kullanılan bir yol. Sürekli kazalar meydana geliyordu. Allah Başkanımız Hayrettin Güngör’den ve emeği geçen herkesten razı olsun. Artık güvenle ulaşım sağlayabileceğiz.”

03 Eyl 2022 - 17:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel