Öztunç: “Kahramanmaraş’ta oy patlaması yapacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, oy oranlarının hızla arttığını belirterek, “Kahramanmaraş’ta oy patlaması yapacağız” diye konuştu.

CHP Genel Başka Yardımcısı Ali Öztunç, partisinin Kahramanmaraş il binasında basın toplantısı düzenledi.

Anketlere göre AK Parti'nin seçimlerde büyük oy kaybedeceğini savunan Öztunç, iktidarın Kahramanmaraş'taki oy oranının yüzde 28-39 arasında olduğunu söyledi.

Öztunç, şöyle konuştu:

“Kahramanmaraş'ta yüzde 38-39 olan AK Parti, Türkiye'de yüzde 20'inin altına düşecektir göreceksiniz. Çok şükür milletimizin teveccühü bize var, şahsıma da var, partime de var. ve inşallah göreceksiniz en geç 10 ay sonra seçim olacak, sandıklar açıldığında göreceksiniz gerçekleri. Öyle çalmayla kalkamayacaklar bu sefer, yok öyle yağma, bitti o iş. Yerel seçimlerde gereğini yaptık çaldırmadık oyları.”

Gönlündeki cumhurbaşkanı adayının partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu dile getiren Öztunç, “10 ay sonra Türkiye'ye bir kez daha güneş doğacak. Adaletten yana, haktan, hukuktan yana, hırsızlık yapmayan, yolsuzluk yapmayan, yolsuzlukla mücadele eden, kendi hayatıyla vatandaşın arasında fark olmayan, sarayda yaşamayacak olan, Çankaya Köşkü'nde oturacak olan, devletin malını evinde kullanmayacak olan, namuslu, düzgün bir cumhurbaşkanımız olacak. Yandaşı zengin etmeye çalışmayan, israf yapmayan bir cumhurbaşkanımız olacak. Hem de farkla.

Milletin masasında çalışmalar devam ediyor. Milletin masası, cumhurbaşkanı adayımızı zamanı geldiğinde açıklayacak. AK Parti merak ediyor, merak etsinler. Ama Ali Öztunç olarak benim cumhurbaşkanı adayım, genel başkanım Kemal Kılıçdaroğlu'dur. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili olarak, 27,5 yıl devlete hizmet etmiş olan, kişiliğiyle, kimliğiyle, hareketleriyle bilindik olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olmasını istiyorum. Ama kararı ben vermiyorum, kararı milletin masası, 6'lı masa, 6 lider verecek. 6 lider kimi derse, 'Hay hay, başüstüne' der çalışırız ve inşallah Kahramanmaraş'ta da oy patlaması yapacağız. Milletvekilliği seçiminde göreceksiniz, atom karıncanın, CHP'nin alacağı oyu göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Doğal gaz ve elektriğe yapılan zamlar üzerinden iktidarı eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Hazine bomboş tamtakır. Para kalmadı Hazine'de. Devletin sübvansiyonunu da geri çektin yani. Bu kadar zam yapıyorsan bunun anlamı budur. Ondan sonra çıkıyor AK Partili kadın kolu başkanı, Maraş'ta diyor ki 'Döke saça yaşıyoruz'. Hanımefendi, sen döke saça yaşıyorsun, ya millet? Ekinözü'ne gidelim, Cerit'e gidelim, Afşin'e gidelim. Gidelim, görün bakalım millet nasıl yaşıyor, ne yiyor içiyor” şeklinde konuştu.

02 Eyl 2022 - 17:09 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel