Elbistan’ın en büyük ilkokulu 33 milyon liraya mal olacak

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, kentteki fiziki açıdan en büyük ilkokulu özelliğine sahip olacak 32 derslikli Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nun 33 milyon liraya ihale edildiğini söyledi.

Elbistan’ın çok önemli bir eğitim yatırımına daha ev sahipliği yapacağını belirten Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Esentepe ve Bahçelievler Mahallelerimizdeki çocuklarımız, modern eğitim yuvasına en kısa sürede kavuşacak” dedi.

Bölgedeki mevcut okul binasının, deprem yönetmeliği çerçevesinde bir süre önce yıkıldığını anımsatan Çetin, “Elbistan’ın fiziki anlamda en büyük ilkokulu olacak bu yatırımın ihalesi, Kahramanmaraş Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Yatırım İzleme Müdürlüğü’nce gerçekleştirildi. İhale sonucunda zemin+3 kat şeklinde projelendirilen okulun yapım maliyeti 33 milyon TL olarak açıklandı. Okulumuzla ilgili ilk kazmayı da önümüzdeki günlerde vuracağız. Tamamlanması için de yüklenici firmaya 600 gün süre tanındı” şeklinde konuştu.

Okulun, yaklaşık 800 öğrenciye hizmet vereceğini dile getiren Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Her iki mahallemizin eğitim anlamındaki en önemli açığı kapatmış oluyoruz. Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu, 32 dersliği ve diğer teknik altyapısı ile çocuklarımızı tam donanımlı bir eğitim yuvasında geleceğe hazırlayacak” değerlendirmesinde bulundu.

İlçeye kazandırılan her bir eğitim yatırımının, büyük bir emek ve planlamanın ürünü olduğunu dile getiren Çetin, “İlçemiz, son dönemde önemli bir ivme yakaladı. Bu yatırımlar, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımız ve gençlerimizin eğitim basamakları tırmanırken daha donanımlı bireyler olması hedefimize katkı sunuyor. Elbistan’ımızda eğitim alanında bu yatırımlara ev sahipliği yapması, ciddi emek ve süreci gerektiriyor. Bu anlamda da milletvekili olduğu 2011’den beri Elbistan’ımızın ülkemizdeki tüm ilçeleri ile 20ilden daha fazla yatırım almasına, kentimize 46 adet yeni okul-kurum, atölye, pansiyon ve spor salonu kazandırılmasına ve eğitim adına birçok kronik sorunun çözülmesine ön ayak olan Sayın Bakanımız Mahir Ünal’a şükranlarımı sunuyorum. Yine, Valimiz Sayın Ömer Faruk Coşkun’a, kaymakamlığı döneminde bu proje için özel mesai harcayan Sayın Özkan Demir’e ve emek veren herkese eğitim camiamız adına teşekkür ederim. İlçemize, öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun”  cümleleri ile sözlerini tamamladı.

.

 

31 Ağu 2022 - 17:49 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel