Elbistanlı teğmen, MSÜ Kara Harp Okulu’nu derece ile bitirdi

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Kara Harp Okulu’nu 5.’likle bitiren Elbistanlı pilot teğmen Emre Arslan, diplomasını Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’den aldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Kara Harp Okulu Diploma ve Sancak Devir Teslim Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kazakistan Savunma Bakan Yardımcısı Tümgeneral Sultan Kemaleddinov, Kırgızistan Savunma Bakan Yardımcısı Tuğgeneral Akylbek İbraev ve Özbekistan Savunma Bakan Yardımcısı Albay Hamdan Karşıyev ile mezun olan subaylar ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl diplomalarını alan teğmenleri ve misafir öğrencileri tebrik etti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeni teğmenlerle daha da güçleneceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyadaki güç dengelerinin yeni gerilimleri ve muhtemel çatışmaları artırdığı bir dönemde her sınıftan ve rütbeden askerî personelin ordumuz için kritik öneme sahip olduğu muhakkaktır. Milletimizin göz bebeği ordumuz, bölgesel tehditler ve terör örgütleri yanında bünyesinde sızmaya çalışan sinsi yapıların yol açtığı tahribatlarla da mücadele etmek mecburiyetinde kalmıştır." diye konuştu.

Daha sonra mikrofona davet edilen Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Gültekin Yaralı, 2021-2022 akademik yılında 51’i dost ve müttefik ülkelerden olmak üzere toplam 954 teğmenin Kara Harp Okulundan mezun olduğunu belirtti.

Millî Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Afyoncu da bu sene MSÜ’ye bağlı okul ve enstitülerden 3 bin 872 öğrencinin mezun edildiğini ifade etti.

Dereceye giren öğrenciler diplomalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanlarından aldı.

MSÜ Kara Harp Okulu’nu 5.’likle bitiren Elbistanlı pilot teğmen Emre Arslan ise diplomasını, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’den aldı.

Elbistan’a bağlı Balıkçıl Mahallesi nüfusuna kayıtlı baba Ahmet ve anne Halime ile diğer çocukları Hanifi ve Hüseyin Arslan da subaylığa ilk adımını atan pilot teğmen Emre Arslan’ı yalnız bırakmadı.

Baba ve anne Arslan, evlatları ile gurur duyduklarını belirttiler.

31 Ağu 2022 - 17:33 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel