Deva Partisi İlçe Başkanı Şahin: “Hükümet alabora olmuştur”

Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Av. Muhammed Şahin, ekonomik sorunlara dikkat çekerek, “Hükümet şuan alabora olmuş, fiilen sona ermiş, yönetme ehliyetini kaybetmiştir” diye konuştu.

Haber albümü için resme tıklayın

Partisinin başlattığı ‘Deva Parkta’ projesi çerçevesinde Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde stant açan Deva Partisi Elbistan İlçe Teşkilatı, vatandaşlara ve gençlere partilerinin politikalarını anlattı.

Stant çalışması sonrasında değerlendirme yapan Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Av. Muhammed Şahin, “Krizin devası ilimdir, ekiptir, tecrübedir. Bugün bakıyoruz ilim de ekip de tecrübe de tescilli olarak deva kadrolarındadır. Öyle bir hukuk sistemi inşa edeceğiz ki her gün yolsuzluk ve çökme haberleri ile uyanmayacağız, adalet devletin temelidir şiarıyla çocuklarımızın siyaset yapmasını gerektirmeyecek bir Türkiye inşa edeceğiz” dedi.

Başkan şahin, şunları söyledi:

“Deva parkta etkinliği kapsamında Deva Partisi Elbistan İlçe Yönetimi ile Millet Parkında stant çalışması yapılmıştır. İstikbal gençlerdedir şiarıyla işsizlik ve ekonomik krizden, adamcılık torpil ve kayırmacılıktan şikayetçi olan genç ve genç kalan vatandaşlarımıza Ali Babacan’ın genel başkanı olduğu Deva Partisi’ni, sorunlara yazılı ve programlı çözüm önerileri getiren mülakatı, partizanlığı ve kayırmacılığı bitirecek eylem planlarını anlattık. Güçlendirilmiş parlamenter sistem planı, tarım eylem planı, sosyal politikalar eylem planı, afet yönetimi eylem planı, çevre ve iklim değişikliği eylem planı, yarına atılım eylem planı, ekonomi ve finans eylem planı, yükseköğretim eylem planı, yerel yönetimler ve şehircilik eylem planı, KHK mağduriyetleri eylem planı, adil yargı eylem planı, sığınmacı sorununun çözümü ve göçün önlenmesi eylem planı ve sağlıkta atılım eylem planı olmak üzere 13 tane eylem planımız vardır.

Ekim ayı itibariyle 20 civarında sorunu tespit edip, çaresinin devasının sunulduğu eylem planımız olacaktır. Bu çalışmalar devletimizin ilerlemesi seçimden hemen sonra olumsuzluklarla mücadele edilmesi ve problemlerin hemen çözülmesi için çok çok önemlidir. Ve biz bunları kamuoyu ile paylaşıyoruz. Web sitemizde de bunları takipçiler için paylaştık, herkesin okumasını özellikle rica ediyorum. Eylem planlarını hazırlayan ekipler alanında çok iyi eğitim alan genç insanlar olup yarının Türkiye’si için şuan yaptıkları çalışmalar nedeniyle Türkiye’nin umududurlar.”

Türkiye’de daha önceki krizlerin atlatılmasında genel başkanları Ali Babacan’ın önemli rol üstlendiğini anımsatan Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Av. Muhammed Şahin, “Devleti genç, dürüst, iyi eğitimli ve iyi bir ekibin yönetmesi halinde adalet ve refah gelecek, yoksa her gün ayrı bir yolsuzluk hırsızlık haberi ile uyanıyoruz. Her gün ayrı bir zam, enflasyon haberi ile uyanıyoruz. Devletimizin gittiği yol hükümetin yolunun yol olmamasından dolayı zarardır. Kriz ortamını ancak ilim, ekip, tecrübe sona erdirebilir. Bu ekip de maalesef şuan sadece Deva Partisi’nde vardır. Her siyasi partinin ekiplerini incelediğinizde bu durum ortaya çıkıyor. 2002 ve 2008 ekonomik krizlerini bertaraf eden Ali Babacan ve ekibi, bugün ekibin genişlemesi ile dünyanın en iyi ekonomi ekiplerinden bir tanesi haline gelmiştir. 2008 dünya ekonomik krizinde Ali Babacan ve ekibinin ekonomi manevra ve politikaları Dünya Bankası tarafından 500 sayfalık kitap halinde basılmış, bu ekip dünyada birçok ülkeye ekonomi dersleri vermiştir. Şöyle ki bu ekip, Sayın Cumhurbaşkanının hala seçim kazanabilme şansıdır. Kaliteli ekipler yerine iş bilmez, işten anlamaz insanlar göreve başladığında şuan yaşadığımız kriz ortamları yaşanmaktadır” şeklinde konuştu.

Mevcut hükümetin, yönetme ehliyetini kaybettiğini savunan Başkan Şahin, “Hükümet şuan alabora olmuştur, fiilen sona ermiş, yönetme ehliyetini kaybetmiştir. Sektörler çökmüş, adalet eşitlik bitmiş, ekonomi darmadağın olmuştur. Vatandaşlarımız sandığın önüne gelmesini sabırla kendini beklemektedir. Bir de menfaatçiler, ihaleci yolsuzlukçular ve çökmeciler vardır ki onlar bu düzenin aynen kalmasını istemektedirler. Hiç kimse kusura bakmasın bu düzen sona erecek, vatandaş devletine sahip çıkacak, bu düzenin bu hale gelmesini sağlayanlar bağımsız ve tarafsız mahkemelerde adil bir şekilde yargılanacaklar, bunun sözünü verebiliriz. Yarın hep beraber göreceğiz” cümlelerini kullandı.

31 Ağu 2022 - 17:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel