Elbistan’da ‘Güven-Huzur’ uygulaması yapıldı

Ülke genelinde eşzamanlı gerçekleştirilen ‘Güven-Huzur’ uygulamasının Elbistan ayağı, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan resmi ve sivil polislerden oluşan çok sayıda ekibin katılımıyla yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

İçişleri Bakanlığı’nın koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak ‘ Türkiye Güven Huzur’ uygulaması yapıldı. Uygulama; genel asayişin ve kamu düzeninin devamımın her zaman ve her yerde güvenlik güçlerimizin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması, başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla; kamu kurum ve kuruluşları civarında, stratejik öneme haiz bölgelerde, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulundukları yerlerde gerçekleştirildi. Uygulamada; parklar,  metruk binalar, etkinlik alanları, umuma açık yerler ve çevreler kontrol edildi. Uygulama kapsamında, ilçe giriş-çıkışlarında trafik kontrol noktaları oluşturuldu. Uygulamada, şahısların genel bilgi taraması yapılırken; sürücüler de denetlendi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli çok sayıda resmi ve sivil personelin katıldığı uygulamanın, önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtildi.

 

 

26 Ağu 2022 - 17:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel