Türkiye’nin dört bir yanından gelip şehit olan silah arkadaşlarını anıyorlar

1998-1999 senesinde Tunceli̇ 4.Komando Tugayı 3.Komando Taburunda vatani görevini yapanlar, Türkiye’nin dört bir yanından bir araya gelerek o dönem şehit düşen silah arkadaşlarını kabirleri başında yâd ediyor.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Tunceli 4. Komando Tugayı 3. Komando Taburu’nda 1998-1999 yıllarında arasında vatani görevini yapanlar, görevi sırasında şehit olan arkadaşlarını unutmadılar unutmuyorlar. Aradan 24 yıl geçmesine rağmen dostluklarını devam ettiren silah arkadaşları, teröristlere karşı omuz omuza mücadele ederken şehit düşenler ve gaziler için anlamlı bir vefa örneği sergiliyor.

  Türkiye’nin dört tarafından gelerek şehit ve gazi arkadaşlarının ailelerini ve kabristanlarını ziyaret ediyorlar. Her sene düzenli olarak şehidin bulunduğu il ve ilçelerde önce şehit ailesi sonra şehit kabrini ziyaret eden asker arkadaşları, şehit komando erler Tacettin Uzuner (Sakarya), Tümay Aktepe (Ankara), Murat Çınar ( Kahramanmaraş), Mahmut Özcan (Samsun), Ömer Boztepe (Ankara) ve Vural Arıcı’yı (Ankara) dualarla yad ediyor.

Bu seneki programla ilgili olarak konuşan asker arkadaşları, “O dönem şehit verdiğimiz arkadaşlarımıza vefa borcumuzu ödemek için her yıl farklı bir şehirde buluşuyoruz. Şehitlerimizi anıyoruz. Onların bizlere emanet olan ailelerini ziyaret edip hayır dualarını alıyoruz. İnşallah, önümüzdeki yıllarda da bunu devam ettireceğiz. Mekanları cennet, ruhları şad olsun” dediler.

 

24 Ağu 2022 - 19:04 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel