Ünal: “2023 seçimleri Türkiye’nin kader seçimidir”

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 2023 yılında yapılacak seçimlerin Türkiye’nin kader seçimi olduğunu söyledi.

+18
Haber albümü için resme tıklayın

Mahir Ünal, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere memleketi Elbistan’a geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel’in de eşlik ettiği AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın Elbistan programı, Elbistan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Cuma General’in ev sahipliğinde meslek odalarının başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantı ile başladı.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş ve partililer tarafından karşılan Ünal, oda başkanlarının ilçeyle ilgili sorun ve taleplerini dinledi.

Buradaki toplantının ardından 500 kişilik KYK yurdu inşaatına geçen Mahir Ünal, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Hulusi Efendi Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlara görüşen AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, daha sonra partisinin ilçe teşkilatında istişare toplantısına geçti.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş’ın selamlama konuşmasından sonra salonu dolduranlara hitap eden Mahir Ünal, kente kazandırılan yatırımlar ve devam eden projelere değindi.

Ünal, şöyle konuştu:

“Elbistan’ın hepimiz için ayrı bir yeri var. Gelirken baktım TOKİ konutları bitmiş. 12. ayda TOKİ konutlarını teslim ediyoruz. Afşin-Elbistan arasındaki yol bittiğinde mesafe 8 dakikaya düşüyor. Şimdi özellikle hatırlasanız hastaneyi o zaman o tarafa almıştık. Şimdi Karaelbistan’da güzel bir kentsel dönüşüm düşünüyoruz. Yani Elbistan’ın girişinden baktığımızda ilk girişinde şıkır şıkır tertemiz gelenleri karşılasın diye. 500 yatak kapasiteli bir yurt şuanda inşaatı devam ediyor. Kıral Camii’nin ihalesini büyükşehir belediyemize yaptırıyoruz. Projenin biraz gecikmesinin sebebi Elbistan’a yakışır bir külliye yapalım dedik. İçinde Kur’an kursunun, kültür merkezinin, müftülüğün ve caminin olduğu büyük bir külliye yapalım dedik. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız ve büyükşehir belediyemiz işi üstlendi ve önümüzdeki günlerde inşallah yapıyoruz.

Öğretmenlerimiz için Elbistan’ımızın en güzel yerine 150 yataklı bir öğretmenevi yapıyoruz. Projesi valiliğe geldi. Ayrıca önümüzdeki günlerde ihalesini valiliğin yapacağı Emek Sineması’nın eski Köprübaşı’nın olduğu yere şu anda gençlerimiz için büyük bir kütüphane, kültür merkezi, tiyatro salonu da içinde barındıran büyük bir merkez yapıyoruz. Şehrimizde şu anda doğalgaz yüzde70’e yakın dağıtıldı. Bu kış epey dua aldık. Özellikle hanım efendilerden. Kalan yüzde 30 haliyle bu durumdan mutlu değil. Şuanda Battalgazi, Esentepe, Tepebaşı ve Bahçelievler ile ilgili Armadaş ile görüştük. Buraların hızlıca iletim hatları yapılacak. Diğer kalan kısımları da inşallah hızla tamamlayacağız.”

İlçeye kazandırılan birçok yatırımın resmi açılışını yapamadıklarını dile getiren Ünal, “Eskiden 20-25 sene önce 1 tane ambulans gelir onu bir hafta gezdirirlerdi. Şimdi biz yaptığımız yerlerin açılışını bile yapamıyoruz. Yaptığımız okulların açılışını bile yapamıyoruz. Adliye sarayının bile açılışını daha yapamadık. Hamdolsun buraları biz önce hızla bitirme taraftarıyız. Birçok ilde olmayan kapalı spor salonu yaptık. Şimdi kapalı spor salonumuzun etrafına büyük bir spor kompleksi yapıyoruz. Yani gençlerimizin sportif faaliyetler açısında ciddi anlamda desteklenmesi gerekiyor” dedi.

Eski Türkiye’de ‘böyle gelmiş böyle gider’ algısının olduğuna değinen AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Eğer nereden geldiğimiz unutursak nereye gideceğimizi şaşırırız. Nereden geldiğimizi unutmamamız gerekiyor. 20 sene önceyi unutmamamız gerekiyor. Bu ülkenin nerelerden geldiğini unutmayalım. Şimdi bize 1980’lerin, 1990’ların reklamını yapmaya kalkışıyorlar. 198’ler şöyle iyiymiş, 1990’lar böyle güzelmiş. Bize bunun reklamını yapmaya çalışıyorlar. Niye biliyor musunuz? Çünkü hamdolsun biz 20 senedir, gençlerimiz o günleri bugün 20 yaşında olan, 25 yaşında olan gençlerimiz o günleri yaşamadığı için bunların söylediği yalanları o günleri yaşamayan gençler inanır zannediyorlar. Elhamdülillah biz bu gençlere o günleri yaşatmadık. Biz gençlerimiz o sıkıntıları yaşatmadık.

1970’i ben hatırlıyorum. 1970’lerin Elbistan’ını hatırlayalım. Tüp kuyruklarını, mazot kuyruklarını, tüpleri zincirlerle birbirine bağlar oraya bırakır eve giderdik. Köyden gelirdik traktörle sıraya girerdik. Peki, 1980’lere geldik, ne değişti, bir şey değişti mi. biraz Turgut Özal’la umutlandık. Böyle biraz canlandık, heyecanlandık. 1990’lar geldiğinde ne oldu. 1990’ları da hatırlayalım. 28 Şubat’ları hatırlayalım. 1991 ile 2022 arasında 11 yılda bu ülkede 10 tane hükümet değişti. Bu hükümetleri niye deviriyorlardı? Bu hükümetleri kim deviriyordu? Devletin topladığı her 100 liranın 86 lirası faize gidiyordu. O faiz kimin cebine gidiyordu. Millet iktidar olmayınca kim iktidar oluyordu. Şimdi 20 seneden beri millet iktidar millet. O yüzden bu kadar rahatsızlar.

Böyle gelmiş böyle gider diyordu bu millet. 14 Ağustos 2001 günü Recep Tayyip Erdoğan çıktı, artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedi o günden sonra Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Kendimize ve ülkemize güvenelim” ifadelerini kullandı.

Muhalefetin, karalama ve yalan kampanyası sürdürdüğüne vurgu yapan Mahir Ünal, sözlerini, “Bütün bu sorunları çözen Recep Tayyip Erdoğan ve AK kadrolar bugünün sorunlarını da çözer. Biz, Türkiye’ye, gençlerimize, özgüvenimize karşı yürütülen karalama kampanyalarına ve yalanlara kulak vermeyelim. Millet olmak demek tasada ve sevinçte birlikte olmak demektir. Bunlar bu milletin hangi sevincini, üzüntüsünü paylaştılar. Rahmetli Adnan Menderes’in 1957’de yaptığı konuşma ile bugünün hiçbir farkı yok. O gün sevinmiyorlardı bugün de sevinmiyorlar. Türkiye, dünyanın krizini çözüyor sevinmiyorlar. Bunların yalanlarına, kara propagandasına müsaade etmeyelim. 2023’te de biz Recep Tayyip Erdoğan için çalışacağız. 2023’e kadar aramızdaki bütün ihtilafları bir kenara bırakıp bir olacağız. 2023 seçimleri, bu ülkenin kader seçimidir. Dertleri, sıkıntıları, sorunları çözen irade bundan sonrasında da çözer” cümleleri ile tamamladı.

Ünal, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki toplantı ve Çiçek Mahallesi’nde halk buluşmasının ardından ilçeden ayrıldı.

19 Ağu 2022 - 19:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel