Elbistan’ın ilk ‘Köy Yaşam Merkezi’ açıldı

Elbistan’da, 4 bakanlığın hayata geçirdiği proje çerçevesindeki ilk Köy Yaşam Merkezi, Taşburun Mahallesi’nde açıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Açılışta konuşan Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Burası, mahallemizin kalbi olacak. Vatandaşlarımız, sosyal etkinliklerin yanı sıra Halk Eğitimi Merkezimiz aracılığıile açılacak birçok kurstan yararlanabilecek” dedi.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, kırsal mahallelerdeki okul binalarının, ‘Köy Yaşam Merkezi’ konseptine dönüştürülmesi projesinde ilk açılış gerçekleşti. İlçeye bağlı kırsal Taşburun Mahallesi’nde dönüşümü tamamlanan ‘Taşburun-Zekeriya Öztürk Köy Yaşam Merkezi’ açıldı.

Açılış programına Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, AK Parti Elbistan İlçe Başkan Yardımcısı Sefa Uğur, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Katılımcılar, kurdele kesimi akabinde Köy Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Köy Yaşam Merkezleri ile ilgili olarak bilgi veren Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, köy okullarının hepsinin aktif olarak yeniden kullanılmasıyla ilgili 'köy yaşam merkezleri' konsepti altında dönüşümü Taşburun Mahallemizden başlattık. Burada, hayırsever vatandaşımız Zekeriya Öztürk’ün yaptırdığı binanın dönüşümü tamamlandı. Köy Yaşam Merkezlerimiz, 4 bakanlığın iş birliğinde tarım ve hayvancılık, dikiş-nakış gibi alanlarda halk eğitimi kurslarımıza ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda köylünün sosyal faaliyetlerinde de kullanılabilecek” dedi.

 Diğer mahallelerde de çalışmaları tamamlanan merkezlerin açılışlarını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceklerini anımsatan Çetin, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Diğer mahallelerimizde de aynı projeyle ilgili adımları en kısa sürede atacağız. Dönüşümlerini tamamladığımız merkezlerimizi köylülerimizin kullanımına sunacağız” ifadelerini kullandı.

 

17 Ağu 2022 - 17:43 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel