Kooperatif Market’te indirim yoğunluğu

Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde bazı temel tüketim ürünlerinde yüzde 30’a varan indirim uygulaması, vatandaşların ilgisine neden oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Kurumun Elbistan şubelerinde özellikle şeker ve ayçiçeği yağı reyonlarının boşaldığı görülürken, bazı vatandaşlar ürünlerdeki indirimin yetersiz olduğunu; bazıları da “Ürünlerde hakikaten indirim var. Öncesine göre hesaplı” yorumunda bulundu.

Elbistan’da Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinden indirimli ürün almak isteyen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Emniyet ve Hacı Esat Efendi Caddeleri’nde hizmet veren Tarım Kredi Kooperatif Market şubelerine giden vatandaşlar, ihtiyaçlarını daha ucuza karşılamanın telaşına düştü. Etiketleri kontrol eden vatandaşlar, ayçiçeği, şeker, çay, deterjan, makarna ve un gibi ürünlere ilgi gösterdi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nden yapılan açıklamada, ortaklarından aldığı doğal ve kaliteli ürünleri aracısız şekilde vatandaşlara ulaştıran Tarım Kredi'nin, enflasyonla mücadele çalışması kapsamında 15 Ağustos Pazartesi itibarıyla 1400 satış noktasında 30'un üzerinde temel tüketim ürününde indirimli satışlara başladığı anımsatıldı.

Kampanya kapsamında ilk etapta indirim uygulanan ürünler makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçeği yağı, zeytinyağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi olarak sıralandı.

Tarım Kredi'nin, indirimli satış kampanyasının ilk gününde yaklaşık 7 kat ciroya ulaştığı aktarılan açıklamada, "İndirimin uygulanmaya başlandığı ilk gün, vatandaşlar kampanyaya büyük teveccüh gösterdi” denildi.

Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin hem üreticilerin hem de tüketicilerin beklentilerini karşılarken ülke ekonomisine ve vatandaşların bütçesine katkı sağlama bilinciyle hareket ettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Tarım Kredi Kooperatif Marketleri gelecek dönemlerde de imkan ve fırsatları kullanarak yeni indirim kampanyalarını kamuoyuyla paylaşmaya devam edecek. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri olarak enflasyonla mücadele kapsamında gerçekleştirdiğimiz indirim kampanyamıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Türkiye'nin en büyük çiftçi ailesi olarak, vatandaşlarımızın bu ilgisine layık olmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

16 Ağu 2022 - 17:11 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel