Nurhak’ı Kültür Şenliği coşkusu sardı

Nurhak’ta bu yıl 14.’sü düzenlenen Kültür Şenlikleri, yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

+8
Haber albümü için resme tıklayın

Nurhak’ta bu yıl 14.’sü düzenlenen Kültür Şenlikleri, yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türküler ve şarkıların yankılandığı geceye katılan Manuş Baba ve yöresel sanatçılar, Nurhaklılar başta olmak üzere tüm vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

‘Sevgi, barış ve kardeşlik’ gibi değerlerin en güzel örneği haline gelen 14.Nurhak Kültür Şenlikleri, bu yıl "maden, HES ve Nurhak'ın sınırlarının değiştirilmesine hayır" temasıyla düzenlendi. 14. Kültür Şenlikleri’ne, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül’ün yanı sıra çevre ilçelerin belediye başkanları, CHP ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, Avrupa’da ve Türkiye’nin değişik bölgelerinde yaşayan yaklaşık 10 bin Nurhaklı katıldı.

14. Nurhak Kültür Şenliği, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Şenliğin açılış konuşmasını yapan Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, şenlik alanını tıklım tıklım dolduran hemşerilerine ve misafirlere teşekkür etti.

Bu yılki şenliğin ‘maden, HES ve Nurhak'ın sınırlarının değiştirilmesine hayır" temasıyla gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Bozan, şunları söyledi:

“Nurhak, bölgenin incisidir. Kahramanmaraş’ın nazar boncuğudur. Yaptığımız çalışmalarla; kurduğumuz iletişimlerle tekten bir ilçedir. Bugünkü katılımdan da görüyorum ki; Nurhak büyük bir değer ve marka. Nurhak’ı, elbirliği ile tanıtacağız ve ilçemiz üzerinde hiç kimsenin hesabı olmayacak. Elbirliği ile bunlara dur diyeceğiz.

Nurhak, tarihinden beri hiçbir zaman iktidarların yönlendirmesine göre hareket etmemiştir. Nurhak, hak, adalet neredeyse, direniş neredeyse orada yer almıştır. Bundan sonra da orada yer alacaktır. Çevreci ve doğacı bir belediyecilik anlayışı benimsiyoruz. Maalesef, HES’ler ve madenlerle Nurhak’ın başı dertte. Her mahallede maden ocakları için ruhsat verilmiş. Umutlu Mahallemiz HES’lerle yok edilmeye çalışılıyor. Nurhak Belediyesi, çevre düşmanı anlayışın tam karşısındadır.

Son günlerde de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Valiliği tarafından Nurhak Belediyesi’nin sınırlarının değiştirilmesi ile karşı karşıyayız. Bizler, sınır değişikliği ile hukuki mücadelemizi başlattık. Hukuksuzluktan dönün ve parti ayrımı yapmayın. Kültür Müdürlüğü ve Kültür Bakanlığı şenliğimize destek vermedi. Sizlere teşekkür ediyorum.”

Daha sonra mikrofona davet edilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ise, Nurhak’taki kardeşliğin bütün Türkiye’ye örnek olması temennisinde bulundu.

Öztunç, “Nurhak, 11 ilçeden en temizi ve en güzelidir. Geçtiğimiz yıl 150 bin metrekare parke taşı döşendi. Elbistan’da 100 bin metrekare bile döşenmemiştir. Yaşam parkımız yapılıyor. Ataşehir Belediyemizin desteği ile kapalı pazar alanımızın açılışını kısa sürede yapacağız. İzmir’den, Ankara’dan, İstanbul’dan Nurhak’ımıza destek altık. Biz bize yeteriz. CHP’li belediyeler Nurhak’a her türlü desteği vermeye devam edecek.

Nurhak Belediyesi ve belediye başkanı asla ve asla yalnız değildir. Nurhak Belediyesi’nin arkasında ben varım. Çıkacaksanız benim karşıma çıkın. İkicilik ve ayrımcılık yaparak ne yapacağınızı zannediyorsunuz. Kahramanmaraş’ın büyükşehir belediye başkanı var; hikaye çıktı. Belediyeciliğin kitabını yazdım dedi ilk sayfasını bile yazmamış. Belediyeciliğin ‘B’sini bilmiyor. Arada bir Nurhak’a gel belediyecilik nasıl yapılır öğren. AK Parti inşallah önümüzdeki belediye seçimlerinde Hayrettin Güngör’ü aday yapar. O aday olursa ben de aday olacağım ve onu sandıktan çıkarmayacağım” dedi.

Programın son konuşmasını CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yaptı.

Bu toprakların, Hacı Bektaş Veli’yi, Hz. Mevlana’yı Yunus Emre’yi yetiştirdiğini belirten Ağbaba,  konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkati çekti.

Konuşmaların akabinde plaket töreni gerçekleştirildi. Şenliğe katılanlar, yöresel sanatçıların seslendirdiği türküler ve ezgilere eşlik ettikten sonra gecenin özel konuğu Manuş Baba’yı büyük heyecanla karşıladı.

Manuş Baba, sevilen şarkılarını seslendirdiği konserinde katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Şenlik, ilerleyen saatlere kadar devam etti.

 

14 Ağu 2022 - 14:26 Kahramanmaraş/ Nurhak- GüncelKİRALIK DAİRE

Yunus Emre Mahallesi Karanfil Sitesi Güney Cepheli 180 m2 3+1 Adliye Karşısındaki  Doğalgazlı Dairem Kiralıktır. KAMU PERSONELİ TERCİHİMİZDİR

0543 607 53 33

YEMEK VE TEMİZLİK

istasyonumuzda yemek ve temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere bayan çalışma arkadaşları aranmaktadır. başvuruların şahsen istasyon adresimize yapılma...

0(344) 415 17 49 ELBİ̇STAN ENSAR PETROL (OPET)

Aşçı Aranıyor

Şirket Şantiyemizde kahvaltı,yemek,akşam yemeği çay servisi gibi işleri yapabilecek temiz çalışan bay ya da bayan 45 yaş üstü olmayan personel aranmak...

0(344) 413 13 23 EMEL MADENCİLİK SAN.TİC.LTD.ŞTİ

KİRALIK DAİRE

Pınarbaşı mahallesi Tapu Müdürlüğü Karşısı 3+1 Doğalgazlı dairem kiralıktır.

0505 631 56 00

KİRALIK DAİRE

Kızılcoba Mah Anadolu Lisesi Civarı 3+1 doğalgazlı dairem kiralık.

0542 535 64 65

Kiralık Daire

Köprübaşı Mahallesi, Gariplik Caddesi Göktürk Apartmanı No.19 Kiralık, eşyalı, doğal gazlı, güneş enerjili, okula ve çarşıya yürüme mesafesinde 2+1 da...

0(552) 881 92 84 AYŞE EKİCİ

BAYAN ELEMAN ARANIYOR

Optik sektöründe diksiyonu düzgün ikna kabiliyeti kuvvetli tecrübeli yada tecrübesiz bayan eleman aranıyor.. Müraacaatlar şahsen yapılacaktır.yer. Yaş...

413 20 00

Öğretmen aranıyor

Merkezimize ;Özel eğitim öğretmeni (Lisans) veya Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursuna katılmış olan Sınıf Öğr...

YENİ HAYAT REHABİLİTASYON MERKEZİ

SATILIK TARLA

Çiçek mahallesinde örme yol mevki 894.parsel 5 dönüm 250 m2 olan tarlam satılıktır.Zübeyir Çoban

0505 866 66 95 - 0505 389 79 12

KİRALİIK DAİRE

Eğitim öğretim boyunca şehir dışından gelecek olan öğretmenler için kiralık 1artı 1. Şehrin göbeğinde öğretmen evininin karşısında eşyalı olarak İster...

SÜLEYMAN BEY