Kaymakam Demir’in yeni görev yeri belli oldu

Yaklaşık 4 yıldır Elbistan Kaymakamlığı görevini başarıyla sürdüren Özkan Demir, İzmir’in Karşıyaka ilçesine atandı. Demir’in yerine ise, Adana’nın Yumurtalık Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural atandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 422 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan, hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni görev yerleri liyakat ve kıdemleri esas alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile atandı. 1.sınıf ilçede görev yapan 46, 2. sınıf ilçede görev yapan 37, 3. sınıf ilçede görev yapan 43, 4. sınıf ilçede görev yapan 104, 5. sınıf ilçede görev yapan 38, 6. sınıf ilçede görev yapan 61 olmak üzere toplam 329 ilçe kaymakamının görev yerleri değiştirildi.

Ataması yapılan isimler arasında Elbistan Kaymakamı Özkan Demir de yer aldı. 2018 yılı Eylül ayından beri ilçede organize sanayi bölgesi, eğitim ve diğer yatırımlarla ilgili olarak önemli çalışmalara imza atan Kaymakam Demir, İzmir’in en büyük ilçelerinden biri olan Karşıyaka’ya atandı.

Elbistan’ın yeni kaymakamı ise Hasan Hüseyin Vural oldu. Adana’nın Yumurtalık ilçesinde görev yapan Vural, aynı kararname ile Elbistan Kaymakamlığı’na atandı.

Kahramanmaraş’ın bazı ilçelerindeki kaymakamların da görev yerleri değişti. Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Hatay-Defne Kaymakamlığına, Türkoğlu Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu İstanbul-Arnavutköy Kaymakamlığına, Andırın Kaymakamı Emre Oğuztürk, Çankırı-Yapraklı Kaymakamlığına, Çağlayancerit Kaymakamı Talha Battal, Hakkari Vali Yardımcılığı’na, Göksun Kaymakamı Ümit Şeref Kayacan ise Gaziantep Vali Yardımcılığına atandı.

 

Kaymakam Hasan Hüseyin Vural kimdir?

 

1981 yılında Antalya'da doğdu. İlk eğitim ve öğrenimini Antalya Atatürk İlkokulunda orta ve lise eğitim ve öğrenimini Antalya Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğünde kontrolör olarak görev yapmakta iken 20.03.2008 tarihinde Burdur Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakamlık stajı kapsamında 2009-2010 yıllarında Exeter Üniversitesinde Avrupa Yönetişimi alanında yüksek lisans çalışmasını tamamladı. Kaymakam adaylığı dönemini üstün başarı ile tamamlayarak sırasıyla 2011-2014 yılları arasında Burdur ili Kemer ilçesinde, 2014-2016 yılları arasında Elazığ ili Arıcak ilçesinde 2017-2019 yılları arasında Bingöl – Genç ilçesinde görev yaptı. Son olarak Yumurtalık ilçesinde görev yapıyordu. Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

12 Ağu 2022 - 11:35 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel