Elbistan’da bir tekstil firması daha üretime başlıyor

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, kentte kısa süre içerisinde üretime başlamayı planlayan tekstil yatırımına ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Malatya merkezli bir firmanın, Elbistanlı iş insanının tesisini kiralayarak ulusal bir markaya tekstil ürünü üreteceğini bildiren Başkan Gürbüz, bunun da kent ekonomisine ve istihdama büyük katkı sunacağını söyledi.

Yatırımcı Mahmut Kulaçlı ve firmaya tesisini tahsis eden Elbistanlı iş insanı Harun Demir’le kameraların karşısına geçen Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan’ın bir cazibe merkezi haline geldiğine vurgu yaptı.

Başkan Gürbüz, “Bugün yeni bir yatırım müjdesi daha aldık. Elbistan’ın gelişen, kalkınan ve inovatif, girişimci çalışkan halkının bölge için en önemli avantajlarından bir tanesi de yatırımcıları cezp etmesi ve bir cazibe merkezi haline gelmesi. Malatyalı bir dostumuzun tekstil üretimi noktasında kararını Elbistan yönünde vermesi, yatırımını Elbistan’da gerçekleştiriyor olması bizleri çok mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah kısa bir sürede sözleşmelerini yaptılar. Küçük tadilatlarla birlikte fabrikasını çalışabilir hale getirecek. İnşallah önümüzdeki günlerde de kendisine organize sanayi bölgemizde göreceğiz. Burada çok daha büyük bir tesis yapacaklar. Firmanın, ihracatçı bir özelliği var. Güçlü firmalarla beraber hareket ediyorlar. Bu yatırımın biran önce hayata geçmesi, üretim bantlarının da hızlı şekilde çalışabilmesi adına kendi tesisini yatırımcı firmaya tahsis eden Harun Demir Bey’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Firmanın, organize sanayi bölgesindeki tesisle birlikte istihdam noktasında da ciddi katkı sunacağına işaret eden Başkan Gürbüz, şöyle konuştu:

“Küresel anlamda birçok fabrikanın kapandığı; ülkelerin ekonomik sorunlar yaşadığı bir dönemde Elbistan’da fabrikaların açılması ve yatırımcının kentimizi tercih etmesi bizleri de mutlu ediyor. Elbistan, büyüyen, gelişen ve kalkınan vizyonu ile inşallah bölgede parlayan bir yıldız haline geliyor. Bu vesile ile yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah yakın bir zamanda 60’ın üzerinde bir kardeşimizi istihdam edecekler. Arkasından da yeni tesisle birlikte bu sayıyı 1000’e ulaştırma gayretinde olacaklar. İlk etapta fabrikanın kurulması ve işler hale gelmesi gerekiyor.”

Yatırımcının her zaman yanında olduklarının altını çizen Başkan Gürbüz, “Biz, hem yerel idare hem de organize sanayi yönetimi olarak firmalarımızın bu anlamda hep yanlarında çözüm ortağı ve paydaşı olacağız. Onların daha rahat üretim yapmalarıyla ilgili Elbistan’ın tüm imkanlarını seferber ediyoruz. Tekstilde 2.fabrikamız kuruluyor. 3 ve 4.fabrikalarımızla ilgili de görüşmelerimiz sürüyor. Organize Sanayi Bölgemizin Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Kaymakamımız Özkan Demir’le birlikte yapacağımız toplantı ile 2.etapta istihdam odaklı yatırımlarla ilgili toplantı yapacağız. İnşallah, bu sayede Elbistan’ımızın istihdamla ilgili sorunu kalmayacak” dedi.

Kendi tesisini yatırımcı firmaya tahsis eden iş insanı Harun Demir de, “Elbistan’ımıza böyle güzel firmaların yatırım yapmaları bizler için büyük bir onur. Elbistan’ımız için büyük emek sarf eden sayın başkanımız Mehmet Gürbüz’e teşekkür ediyorum. Kendisi, bizlere, yatırımcıya ve iş insanlarına her zaman yardımcı oldu. Bu gün de bu çabaların meyvelerini almaya başladık. Elbistan’ımıza yatırım yapan kardeşimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tekstil firmasının sahibi Mahmut Kulaçlı ise, yatırım için en uygun lokasyonun Elbistan olduğuna dikkati çekti.

Tesisteki üretimin ay sonunda başlamasını arzu ettiklerini anlatan Kulaçlı, “Sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Kendisinin yönlendirmesi ve yapmış olduğumuz ar-ge çalışmaları sonrasında yatırım için en uygun ve doğru yerin Elbistan olduğuna karar verdik. İş insanımız Harun Bey’in de tesisini kullanıp üretim bandımızı bu ayın sonunda açmayı planlıyoruz. Çalışmalarımıza bir an önce başlamak istiyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur. Ulusal bir giyim markasına üretim yapacağız. İlk etapta 70 personelle işe başlayacağız. Bunu da bir buçuk yıl içersinde 700-800’e çıkarmayı hedefliyoruz. Personel alımı ile ilgili de en kısa zamanda çalışmaya başlayacağız. Yerimizin tadilatı bitene kadar da personel alımımızı tamamlamış olacağız” değerlendirmesini yaptı.

 

 

10 Ağu 2022 - 17:38 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelKİRALIK DAİRE

Pınarbaşı mahallesi Tapu Müdürlüğü Karşısı 3+1 Doğalgazlı dairem kiralıktır.

0505 631 56 00

KİRALIK DAİRE

Kızılcoba Mah Anadolu Lisesi Civarı 3+1 doğalgazlı dairem kiralık.

0542 535 64 65

KİRALIK DAİRE

Yunus Emre Mahallesi Karanfil Sitesi Güney Cepheli 180 m2  3+1 Adliye Karşısındaki dairem kiralıktır.  KAMU PERSONELİ TERCİHİMİZDİR

0543 607 53 33

KİRALIK EV

Pınarbaşı Mah. Pınarbaşı Caddesi üzeri Pınarbaşı Camii yanında mantolu, Doğalgazlı Ev 4+1 kiralıktır. 

:0535 240 71 78

SATILIK ARAZİ

SATILIK ARAZİ YATIRIMA UYGUN BAHÇE TAPULU TARIMSAL FAALİYETLERE UYGUN HAYVANCILIK FAALİYETİNE DE UYGUNDUR. 2493 ADA 3 VE 4 PARSELLERDİR. HERBİRİ 10 DÖ...

MEHMET KAYA

Kiralık Daire

Köprübaşı Mahallesi, Gariplik Caddesi Göktürk Apartmanı No.19 Kiralık, eşyalı, doğal gazlı, güneş enerjili, okula ve çarşıya yürüme mesafesinde 2+1 da...

0(552) 881 92 84 AYŞE EKİCİ

BAYAN ELEMAN ARANIYOR

Optik sektöründe diksiyonu düzgün ikna kabiliyeti kuvvetli tecrübeli yada tecrübesiz bayan eleman aranıyor.. Müraacaatlar şahsen yapılacaktır.yer. Yaş...

413 20 00

Öğretmen aranıyor

Merkezimize ;Özel eğitim öğretmeni (Lisans) veya Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursuna katılmış olan Sınıf Öğr...

YENİ HAYAT REHABİLİTASYON MERKEZİ

SATILIK TARLA

Çiçek mahallesinde örme yol mevki 894.parsel 5 dönüm 250 m2 olan tarlam satılıktır.Zübeyir Çoban

0505 866 66 95 - 0505 389 79 12

KİRALİIK DAİRE

Eğitim öğretim boyunca şehir dışından gelecek olan öğretmenler için kiralık 1artı 1. Şehrin göbeğinde öğretmen evininin karşısında eşyalı olarak İster...

SÜLEYMAN BEY