Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter görevine başladı

 Hakimler Savcılar Kurulu’nun 2022 Yaz Kararnamesi ile Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Sinan Biter, görevine başladı.

Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter görevine başladı
Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter görevine başladı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin’in Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı iken Hakimler ve Savcılar Kurulu’nca Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Sinan Biter, ilçedeki mesaisine başladı.

Elbistan Kaynarca ve Elbistanın Sesi Gazetelerinin yönetim kurulu üyeleri Başsavcı Biter’i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Elbistanın Sesi Gazetesi kurucusu gazeteci- yazar Mehmet Göçer, yönetim kurulu üyeleri Ökkeş Saatçi, Himmet Göçer, Ahmet Göçer ve Murat Sürücü’nün yer aldığı ziyarette, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter’le ilçeyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Burada değerlendirmelerde bulunan Başsavcı Biter, adalet hizmetinin etkin, hızlı ve tarafsız bir şekilde yerine getirilmesi noktasında çaba göstereceklerini söyledi.

Elbistan Adliyesi’nin, Afşin, Ekinözü, Nurhak ve Göksun ilçelerini de yargı ağına içine alan bir yapıda olduğunu belirten Başsavcı Biter, “Ekinözü ve Nurhak ilçelerimiz Elbistan Adliyesinin yargı ağında yer alıyor. Yine Afşin ve Göksun ilçelerimizde de Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargı süreçlerini de Elbistan Adliyesi üstleniyor. Bu açıdan oldukça geniş bir çevreye ve nüfusa hizmet veriyoruz. ‘Adalet mülkün temelidir’ şiarından asla ödün vermeden; hakkını aramak için bizlere gelen vatandaşlarımızla suçluların cezalandırılması noktasında kanunların çizdiği çerçeveden asla şaşmadan etkin ve tarafsız adalet hizmeti sunma gayretinde olacağız. Tüm mesai arkadaşlarımız, personelimiz, diğer kurumlarımız ve kolluk kuvvetlerimizle birlikte uyum içerisinde hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Elbistanın Sesi Gazetesi kurucusu gazeteci-yazar Mehmet Göçer, yönetim kurulu üyeleri Ökkeş Saatçi, Himmet Göçer, Ahmet Göçer ve Murat Sürücü de Başsavcı Biter’e yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Elbistanın Sesi Gazetesi kurucusu gazeteci-yazar Mehmet Göçer, Başsavcı Biter’e kendisinin kaleme aldığı Un Sandığı adlı kitapları hediye etti. 

Başsavcı Sinan Biter kimdir? 

 İlk ve ortaokul eğitimini Elazığ’da, lise eğitimini ise İzmir’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Biter, meslek hayatına Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde cumhuriyet savcısı olarak başladı. Manisa-Salihli ve Malatya’da görev yaptıktan sonra Mardin-Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

10 Ağu 2022 - 17:22 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel