Hürriyetçi Eğitim Sen: “Banka promosyon anlaşmaları feshedilmeli"

Hürriyetçi Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yaşar, eğitim çalışanlarının banka promosyonlarının enflasyon ve ekonomik gelişmelere bağlı olarak eridiğini söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Yapılan promosyon anlaşmalarının feshedilmesi noktasında girişimde bulunduklarını belirten Yaşar, “ Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki eğitim çalışanlarının Banka Promosyonu ücretleri, güncel ekonomik gelişmeler ve enflasyon karşısında komik bir rakam haline dönüşmüştür. Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununa eklenen geçici 6. maddeye ilişkin uygulama esasları gereğince Türk Lirası cinsinden yapılan sözleşmelerin revize edilmesini ve ek fiyat farkı ödenmesini gerektirmektedir. Bu konu ile ilgili bankalara yaptığımız promosyon anlaşmalarının revize edilmesi talebimize bankalar olumsuz dönüş yapmıştır.

İlimiz genelinde Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi yazı ile gerekçelerimiz doğrultusunda bankalar ile yapılan sözleşmelerin tek taraflı feshedilmesi için başvuruda bulunduk. Kurum müdürlerimizin çalışanlarının çıkarına olacak bu kararı almalarını bekliyoruz. Burada karar verilirken bankanın mı personellerinin çıkarları mı? Hangi yönde tavır alacaklarını da yeniden kamuoyuna basın aracılığıyla ileteceğiz” ifadelerini kullandı.

09 Ağu 2022 - 18:40 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel