Nurhak 14. Kültür Şenlikleri gün sayıyor

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek Nurhak Kültür Şenlikleri için tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Şenlikleri ‘Belediye sınırlarının değiştirilmesi, maden ve HES'lere hayır’ temasıyla düzenleyeceklerini belirten Başkan Bozan, tüm bölge halkını etkinliğe davet etti.

14. Nurhak Kültür Şenlikleri, 12-13 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. 12 Ağustos’taki Nurhaklı şairler ve yazarlar buluşması ile başlayacak şenliklerin konser programı ise 13 Ağustos Cumartesi günü Nurhak İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilecek. Şenlikte, Manuş Baba, Serpil Efe, Umuda Ezgi, Ferhat Karaca ve Derya Çağlayan sahne alacak.

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, ‘sevgi, barış ve kardeşlik’ gibi değerlerin en güzel örneği haline gelen 14.Nurhak Kültür Şenlikleri’ni, bu yıl "maden, HES ve Nurhak'ın sınırlarının değiştirilmesine hayır" temasıyla düzenleyeceklerini belirtti.

İlçenin birçok bölgesinde halkın karşı çıkmasına rağmen maden ocakları için ruhsat verildiğini ve HES’lerle de Nurhak’ın doğasında geri dönülemez tahribat oluşturulmak istendiğini hatırlatan Başkan Bozan, “Nurhak’ı yok etmeye yönelik bu çabalara ek olarak sınırlarımızın değiştirilmesi girişimi ile karşı karşıya kaldık. Tüm bunlara karşı bizler gereken tepkileri bulunduğumuz noktalardan göstermekteyiz. Nurhak halkı, doğası katledilmeden, sınırları değiştirilmeden barış, sevgi ve kardeşlik içinde yaşamayı istiyor. Biz de tüm bu olumsuzluklara karşı bu yıl 13 Ağustos’ta düzenleyeceğimiz Nurhak Kültür Şenlikleri’nin ana temasını ‘Sınırlarımızın değiştirilmesine, HES’lere ve madenlere hayır’ olarak belirledik. Başta Nurhaklılar olmak üzere tüm dostlarımızı ve bölge halkımızı bu haklı mücadelemizde bizlere katkı sunmak amacıyla Nurhak’a bekliyoruz” şeklide konuştu.

06 Ağu 2022 - 18:00 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel